Przeskocz do treści

Kalendarz ciąży – Twoja ciąża tydzień po tygodniu

Chcesz dowiedzieć się, jakie zmiany powoduje w Twoim organizmie ciąża? Doskonale wiesz, jak ważne w tym szczególnym okresie są dbanie o siebie i wykonanie badań? I co najważniejsze – interesuje Cię, jak rozwija się maleństwo?

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kalendarz ciąży, który poprowadzi Cię przez wszystkie 40 tygodni! Każdy artykuł podzielony jest na 3 części.

1. Zmiany w Twoim organizmie

Ciąża nierozerwalnie wiąże się ze zmianami – małymi i dużymi. Zachcianki, mdłości, zmiany nastroju, rosnący brzuszek… Być może Twój organizm nieraz Cię zaskoczy, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i samopoczucie czy zachowanie.

Kalendarz ciąży pomoże Ci zrozumieć, co dzieje się w Twoim ciele i dlaczego organizm reaguje tak, a nie inaczej. Bądź dobrze przygotowana do nadchodzących niedługo zmian i dowiedz się, jak radzić sobie z ciążowymi dolegliwościami!

2. Badania, które warto wykonać

Już teraz darzysz dziecko miłością i chcesz, by każdego dnia rozwijało się jak najlepiej. Na pewno zdajesz sobie więc sprawę, że w ciąży pozostaniesz pod opieką lekarzy, którzy będą czuwać nad tym, żeby wszystko było w porządku. Na bieżąco musisz kontrolować zdrowie swoje i dziecka, wykonując liczne badania.

W tym szczególnym czasie ich lista jest naprawdę spora! Są to zarówno te zalecane, jak i inne – które dobrze wykonać po to, by zyskać pewność co do stanu zdrowia. W kalendarzu ciąży wszystkie te badania zostały wypisane, żebyś nie zapomniała o żadnym z nich!

Zobacz też: Test Papp-a. Na czym polega, jakie są wskazania, ile kosztuje i co mówi wynik?

3. Rozwój i wygląd Twojego dziecka

To na pewno ciekawi Cię najbardziej, prawda? Kalendarz ciąży szczegółowo opisuje wygląd i rozwój Twojego maluszka już od pierwszego tygodnia. Dzięki niemu poznasz interesujące Cię informacje i będziesz miała możliwość wyobrażenia sobie, jak w danym tygodniu wygląda Twoje dziecko.

Na bieżąco dowiesz się m.in., kiedy rosną mu włosy, jak zmieniają się waga i wzrost czy kiedy rozwijają się poszczególne, ważne dla życia, narządy. Zyskasz też wiedzę na temat przygotowań maluszka do przyjścia na świat i życia poza Twoim brzuszkiem.

Kalendarz ciąży – ciąża tydzień po tygodniu

Pierwszy trymestr ciąży

1 tydzień ciąży, 2 tydzień ciąży, 3 tydzień ciąży, 4 tydzień ciąży, 5 tydzień ciąży, 6 tydzień ciąży, 7 tydzień ciąży, 8 tydzień ciąży, 9 tydzień ciąży, 10 tydzień ciąży, 11 tydzień ciąży, 12 tydzień ciąży, 13 tydzień ciąży

Drugi trymestr ciąży

14 tydzień ciąży, 15 tydzień ciąży, 16 tydzień ciąży, 17 tydzień ciąży, 18 tydzień ciąży, 19 tydzień ciąży, 20 tydzień ciąży, 21 tydzień ciąży, 22 tydzień ciąży, 23 tydzień ciąży, 24 tydzień ciąży, 25 tydzień ciąży, 26 tydzień ciąży, 27 tydzień ciąży

Trzeci trymestr ciąży

28 tydzień ciąży, 29 tydzień ciąży, 30 tydzień ciąży, 31 tydzień ciąży, 32 tydzień ciąży, 33 tydzień ciąży, 34 tydzień ciąży, 35 tydzień ciąży, 36 tydzień ciąży, 37 tydzień ciąży, 38 tydzień ciąży, 39 tydzień ciąży, 40 tydzień ciąży

Rate this post
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Nasi partnerzy