Przeskocz do treści

Eksperci portalu prekoncepcja.pl

Poniżej prezentujemy ekspertów, z którymi współpracuje portal prekoncepcja.pl i  którzy wyrazili chęć pomocy naszym czytelnikom. Eksperci pomagają nam w tworzeniu portalu przez dostarczenie materiałów merytorycznych z poszczególnych dziedzin.

dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej

Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka. Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. W latach 2001-2009 byłam asystentem/wykładowcą w Zakładzie Genetyki Klinicznej UMB oraz lekarzem w Poradni Genetycznej UDSK. Odbyłam wymagane staże krajowe i zagraniczne oraz kursy specjalistyczne, a w roku 2007 zdałam egzamin specjalizacyjny z zakresu genetyki klinicznej. Od 2009 roku pracuję w Poradni Genetycznej „Genetics” oraz w Klinice Perinatologii UMB. Nieustannie staram się podnosić swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, kursach i konferencjach.


Lek. med. Zbigniew Cierpisz, specjalista ginekolog-położnik

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, specjalista w zakresie ginekologii i położnictwa. Odbył liczne staże w kraju i zagranicą oraz kursy USG z zakresu ginekologii, położnictwa, wykrywania wczesnych wad rozwojowych płodu, USG piersi, tarczycy i jamy brzusznej, kursy krioterapii, szczepień przeciwko HPV uzyskując umiejętności potwierdzone wieloma Certyfikatami. Pracował w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym im. Św. Zofii w Warszawie przy ul. Żelaznej. Szczególne zainteresowania to ginekologia endokrynologiczna. Dyrektor Kliniki Demeter.

Kontakt: Demeter Białostocka, ul. Białostocka 7, 03-741 Warszawa dzielnica: Praga Północ telefon 22 619-81-94, kom. 536-833-777, www.demeter.com.pl

Artykuły:


Lek. med. Janusz Wietecha

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Specjalista treningu żywieniowego, fitoterapeuta, coach, pasjonat żywienia ekologicznego i produktów BIO. Jego ulubione schematy dietetyczne to dieta Paleo, dieta śródziemnomorska, dieta skandynawska oraz specjalne lecznicze programy żywieniowe i Slow Food. Unika standardowych schematów dietetycznych, a każdego pacjenta traktuje bardzo indywidualnie. Osobiście projektuje żywność funkcjonalną.

Współtwórca i współwłaściciel jednego z pierwszych w Polsce systemów opieki telemedycznej w dietetyce i fitnessie o nazwie FitGo i Teledoktor24. Ekspert w dziedzinie celiakii i hipolaktazji dorosłych. Prowadzi konsultacje żywieniowe w Gabinecie diagnostyki sportowej, żywienia i suplementacji Proxidia przy Centrum Medycznym AMED i Centrum Zdrowia i Rekreacji Ruchowej Gym &Fitness Fun oraz w testDNA Laboratorium w Katowicach.

Artykuły:


Olga Przybyłek, psycholog, psychoterapeuta

Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła kompleksowe szkolenie z zakresu terapii krótkoterminowej w Polskim Instytucie Psychoterapii w Krakowie. Odbyła cykl szkoleniowy z zakresu terapii rodzin w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Katowicach. Uczestniczyła w szkoleniach z zakresu pomocy osobom uzależnionym od alkoholu i ich rodzinom. Ukończyła także Kurs z Zakresu Opieki Paliatywnej i Propedeutyki Medycyny Paliatywnej w Katowicach.

Ukończyła kształcenie w ramach czteroletniego kursu podyplomowego w Śląskiej Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej, który przygotowuje do ubiegania się o certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Stosuje model zintegrowany łączący metody z zakresu psychoterapii psychodynamicznej, krótkoterminowej, psychodramy. Pracuje również z ciałem wykorzystując metody wizualizacji, relaksacji i ćwiczeń zaczerpniętych z systemu hatha – jogi. Posiada doświadczenie w pracy z osobami po traumatycznych przejściach, borykającymi się z problemami zdrowotnymi, cierpiącymi z powodu uzależnienia. Pracuje w Ośrodku Pomocy dla Osób Uzależnionych od Alkoholu i ich Rodzin w Katowicach oraz prowadzi Gabinet Psychoterapii Przystań w Katowicach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Kontakt: tel. + 48 510-379-421, e-mail: poczta@twojpsycholog.info.pl, twojpsycholog.info.pl

Gabinet Psychoterapii Przystań, ul. Barbary 14/8, Katowice

Artykuły:


mgr Aleksandra Majsnerowska – dietetyk kliniczny FoodMed Centrum

Z wykształcenia dietetyk kliniczny oraz pedagog. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, działaczka Fundacji Centrum Rodziny. Propagatorka zdrowego stylu życia oraz animatorka aktywności fizycznej. Organizuje i prowadzi liczne warsztaty, wykłady oraz spotkania poświęcone zdrowiu. Autorka programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży ” Cukier w Ryzach”, „Nakarm swój Mózg”, ” Akademia Zdrowego Juniora”. Na co dzień w Centrum Rodziny współpracuje ze Szkołą Rodzenia Ksenia oraz Ośrodkiem Troski o Płodność Juglans. Wraz z Katarzyną Nowak współtworzy program dla niepłodnych par oraz przyszłych rodziców pt. „Gotowi do Narodzin”. W ramach Akademii Zdrowej Rodziny współprowadzi warsztaty dla przyszłych mam dotyczące żywienia kobiet w ciąży oraz żywienia dzieci. W Ośrodku Diagnostyczno-Leczniczo-Rehabilitacyjnym „Elfik” pracuje z małymi pacjentami z zaburzeniami rozwoju oraz spektrum autyzmu. W pracy zawodowej wiele uwagi poświęca prawidłowemu funkcjonowaniu mikroflory jelitowej swoich pacjentów. Specjalizuje się w dietoterapiach chorób układu pokarmowego, alergii i nietolerancji pokarmowych, zaburzeń spektrum autyzmu, oraz chorób autoimmunizacyjnych.

Rejestracja: tel. 514 255 559 (czynna od 08:30 do 16:00), www.foodmedcentrum.pl


mgr Katarzyna Nowak, dietetyk kliniczny FoodMed Centrum

Z wykształcenia dietetyk kliniczny, biotechnolog i edukator diabetologiczny. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Ramach programu stypendialnego uczestniczyła w badaniach nad wpływem czynników środowiskowych na DNA człowieka prowadzonych w Instytucie Genomiki i Biotechnologii na Uniwersytecie w Vila Real. Uczestniczka w wielu programach o tematyce prozdrowotnej organizowanych przez Polskie Towarzystwo Dietetyki. Specjalizuje się w dietoterapii zaburzeń gospodarki węglowodanowej i hormonalnej, szczególne u kobiet ciężarnych oraz planujących ciążę. Współpracuje z Ośrodkiem Troski o Płodność „Juglans”. Prowadzi warsztaty edukacyjne dla diabetyków oraz ich najbliższych, a także indywidualną edukację diabetologiczną dla pacjentów przyjmujących insulinę (także tych, którzy stosują osobiste pompy insulinowe).

Rejestracja: tel. 514 255 559 (czynna od 08:30 do 16:00), www.foodmedcentrum.pl


mgr Barbara Prokurat, ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Biotech­nolog, pełni funkcję biegłego sądowego z zakresu usta­la­nia ojcostwa i pokrewieństwa bio­log­icznego w okręgu Sądu Okrę­gowego w Katow­icach. Stu­dia ukończyła w 2003 r. na Uni­w­er­syte­cie Wrocławskim ze spec­jal­iza­cją Gene­tyka Moleku­larna. Jest też absol­wen­tem studiów pody­plo­mowych na kierunku “Zarządzanie Jed­nos­tkami Zdrowia Pub­licznego” Insty­tutu Zdrowia Pub­licznego Col­legium Medicum Uni­w­er­sytetu Jagiel­lońskiego w Krakowie. Od 2004 r. związana z marką testDNA, gdzie obec­nie zaj­muje stanowisko Dyrek­tora ds. oper­a­cyjnych. Od samego początku ma bezpośredni kon­takt z pac­jen­tami stąd też doskonale zna ich potrzeby. Pry­wat­nie mężatka, mama dwójki małych dzieci i pasjonatka dobrego kina.


Przeczytaj najnowsze porady ekspertów

Jak poprawić jakość nasienia

Jak poprawić jakość nasienia?

Co zrobić, gdy parametry nasienia odbiegają od ideału? Coraz częściej w publikacjach naukowych możemy przeczytać o pogarszających się parametrach męskiego

0 komentarzy
Badanie nasienia podstawowe a rozszerzone

Badanie nasienia podstawowe a rozszerzone

Badanie nasienia (seminogram) można wykonać w wersji podstawowej i rozszerzonej. Ta druga zawiera dodatkowe parametry, m.in. morfologię plemników i ocenę ich

0 komentarzy
przygotowanie do badania nasienia

Przygotowanie do badania nasienia – 5 najważniejszych wskazówek

Przymierzasz się do badania nasienia i chcesz, żeby wynik był jak najbardziej miarodajny i pomocny w diagnostyce? Warto zastosować się

0 komentarzy
coaching płodności

Coaching płodności czyli wsparcie w staraniu się o dziecko – rozmowa z Moniką Szadkowską

Czasami wystarczy wprowadzić kilka zmian w swoim sposobie doświadczania świata, żeby doczekać się spełnienia marzeń. O coaching płodności, czyli wsparcie

0 komentarzy
żałoba po poronieniu

Żałoba po poronieniu – dlaczego jest tak ważna?

Konsultacja: Olga Przybyłek, psycholog, psychoterapeuta Przejście żałoby po utracie ciąży to kluczowy proces. Tylko jeśli przebiegnie prawidłowo, rodzice pogodzą się

0 komentarzy
niepłodność a czynniki psychologiczne

Dlaczego nie mogę zajść w ciążę? Niepłodność a czynniki psychologiczne

Autor: Olga Przybyłek, psycholog, psychoterapeuta Najważniejsze przyczyny niepłodności obejmują czynniki biologiczne, psychiczne i społeczne. Ciało i psychika są ze sobą ściśle związane.

0 komentarzy
ciąża a celiakia

Ciąża a celiakia (trwała nietolerancja glutenu)

Nieleczona celiakia może prowadzić do problemów z poczęciem dziecka czy donoszeniem ciąży. U chorych na celiakię obecna jest trwała nietolerancja

0 komentarzy

Nasi partnerzy