Dowiedz się jak wygląda ciąża tydzień po tygodniu! Przeskocz do treści

Dowiedz się jak wygląda ciąża tydzień po tygodniu!

ciąża tydzień po tygodniu

Zmiany w organizmie kobiety, jakie następują podczas 40 tygodni ciąży, są właściwie nieustanne. Zobacz jak przebiega ciąża tydzień po tygodniu i na jakie wydarzenia należy przygotować się już teraz.

Jak zmienia się ciało?

Ciąża tydzień po tygodniu stopniowo zmienia życie przyszłej mamy. Warto jednak pamiętać, że przemiany nie są czysto fizyczne – wpływają również na samopoczucie oraz zachowanie kobiety. Najbardziej zauważalnymi i uciążliwymi są oczywiście wszelkie dolegliwości ciążowe – takie jak wahania apetytu, nudności i wymioty, obrzęk nóg czy też wrażliwość piersi. Występują również korzystne zmiany – np. wyczuwanie ruchów dziecka czy zwiększone libido.

Ciąża tydzień po tygodniu – jak rozwija się dziecko?

Podczas ciąży tydzień po tygodniu zachodzą nowe zmiany w rozwoju dziecka. Kluczowymi momentami są przede wszystkim 3 trymestry – trwające po 12 tygodni – na które dzieli się ciąża. Pierwszy z nich charakteryzuje się intensywnymi zmianami hormonalnymi w organizmie kobiety i właśnie w tym okresie dziecko zaczyna wytwarzać swoje pierwsze narządy wewnętrzne. To również ten wyjątkowy czas, kiedy rodzice mogą poznać płeć swojego przyszłego potomka.

Podczas drugiego trymestru maluch notuje intensywny rozwój – waży już około 700 gramów i mierzy do 30 centymetrów. W trakcie ostatniego etapu, kiedy dziecko przygotowuje się do przyjścia na świat, przyszła mama będzie odczuwać nasilenie skurczów Braxtona-Hicksa. Z kolei maluch dalej kontynuuje swój wzrost i może ważyć już od 2,7 do 3,6 kilogramów.

Jakie badania warto wykonać?

W trakcie ciąży tydzień po tygodniu należy czuwać nad jej odpowiednim przebiegiem i dlatego tak nieodzownym elementem jest regularne przeprowadzanie badań. Początkowo warto wykonać podstawowe testy (USG, morfologia i inne), a w kolejnych tygodniach trzeba pamiętać o systematycznych wizytach kontrolnych. Jak często je odbywać? Do 28 tygodnia ciąży – co 4 tygodnie, pomiędzy 28 a 36 tygodniem ciąży – co 2 tygodnie, a do końca ciąży – co siedem dni.

Ciąża tydzień po tygodniu

1 tydzień ciąży2 tydzień ciąży3 tydzień ciąży4 tydzień ciąży5 tydzień ciąży6 tydzień ciąży7 tydzień ciąży8 tydzień ciąży9 tydzień ciąży10 tydzień ciąży11 tydzień ciąży12 tydzień ciąży13 tydzień ciąży, 14 tydzień ciąży15 tydzień ciąży16 tydzień ciąży17 tydzień ciąży18 tydzień ciąży19 tydzień ciąży20 tydzień ciąży21 tydzień ciąży22 tydzień ciąży23 tydzień ciąży24 tydzień ciąży25 tydzień ciąży26 tydzień ciąży27 tydzień ciąży, 28 tydzień ciąży29 tydzień ciąży30 tydzień ciąży31 tydzień ciąży32 tydzień ciąży33 tydzień ciąży34 tydzień ciąży35 tydzień ciąży36 tydzień ciąży37 tydzień ciąży38 tydzień ciąży39 tydzień ciąży40 tydzień ciąży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy