Test SANCO – nieinwazyjny genetyczny test prenatalny w Polsce

Test SANCO – nieinwazyjny genetyczny test prenatalny wykonywany w Polsce

test SANCOTest SANCO jest jedynym nieinwazyjnym genetycznym testem prenatalnym przeprowadzanym w Polsce i posiadającym certyfikat CE-IVD. Jego zakres to m.in. zespoły Downa, Patau i Edwardsa, a także możliwość oznaczenia Rh płodu.

Test SANCO – dlaczego warto się zdecydować?

  • Badanie jest nieinwazyjne i bezpiecznie – wystarczy próbka krwi ciężarnej.
  • Test jest przeprowadzany w Polsce – w warszawskim laboratorium.
  • Czułość i swoistość badania to powyżej 99%.
  • Test można wykonać już od 10. tygodnia ciąży.
  • Badanie z certyfikatami CE-IVD (na cały proces technologiczny) i EMQN.
  • Szybko dostępny rezultat – testu podstawowego do 8 dni roboczych.
  • Pacjentka z lekarzem może wybrać zakresy testu.
  • W badaniu można dodatkowo oznaczyć Rh płodu.

Test SANCO – jakie wykrywa nieprawidłowości?

Test SANCO posiada dwa zakresy do wyboru – podstawowy i plus. Co obejmują?

⇒ Test SANCO podstawowy

Badanie pod kątem trisomii chromosomu 21 (zespół Downa), trisomii chromosomu 13 (zespół Patau) oraz trisomii chromosomu 18 (zespół Edwardsa), a także zaburzeń liczby chromosomów płci (zespół Turnera, zespół Klinefeltera, XXX i XYY). Umożliwia też określenie płci dziecka.

⇒ Test SANCO Plus

Badanie pod kątem m.in. aneuplodii wszystkich chromosomów i rzadkich zespołów delecyjnych takich jak: zespół DiGeorge’a, zespół Cri-Du-Chat (zespół kociego krzyku), 1p36, zespół Wolfa Hirschhorna, zespół Pradera-Williego/Angelmana. Umożliwia też określenie płci dziecka.

test SANCO

Test SANCO – określenie Rh płodu

Test SANCO umożliwia dodatkowo oznaczenie Rh płodu. To pozwala ustalić ryzyko pojawienia się konfliktu serologicznego matczyno-płodowego. Czynnik Rh również określany jest na podstawie krwi przyszłej mamy – wynik wskazuje, czy u dziecka obecny jest ujemny czy dodatni czynnik Rh. Rezultat jest ogromnym ułatwieniem dla ciężarnej i lekarza.

Obecnie wszystkim ciężarnych z ujemnym Rh w 28. tygodniu ciąży podaje się immunoglobulinę anty-D. Jeśli jednak test SANCO wskaże, że dziecko również posiada Rh- (odziedziczone po matce), podanie tej substancji nie będzie konieczne.

To może Cię zainteresować: Konflikt serologiczny – dowiedz się, na czym polega

Test SANCO – jak wygląda i na czym polega?

Test SANCO należy do badań prenatalnych typu NIPT, wykonywanych na podstawie wolnego DNA płodowego. Jest on realizowany na podstawie próbki krwi ciężarnej (wystarczy jej 10 ml). Z krwi kobiety izolowane jest właśnie DNA dziecka krążące w jej krwiobiegu. Poddaje się je analizie z wykorzystaniem technologii Sekwencjonowania Nowej Generacji.

Chcesz wiedzieć więcej na temat testu SANCO? Napisz: info@prekoncepcja.pl

Autor: Agnieszka | Zdjęcie główne: Wavebreak Media Ltd/pl.123.rf | Źródła: materiały informacyjne Genomed S.A., www.testdna.pl/test-sanco-jedyny-nieinwazyjny-genetyczny-test-prenatalny-wykonywany-w-polsce-z-certyfikatem-ce-ivd

Artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Niedopuszczalne jest zwielokrotnianie, modyfikowanie, publiczne odtwarzanie i / lub udostępnianie Serwisu, jego części, materiałów w nim zamieszczonych i / lub ich części, za wyjątkiem przypadków wskazanych w obowiązujących w tym zakresie przepisach prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nasi partnerzy

Skip to content