Test NIFTY – gdzie zrobić badanie NIFTY pro w Polsce? ADRESY Przeskocz do treści

Test NIFTY – gdzie zrobić badania z najszerszym zakresem badanych chorób i ubezpieczeniem?

Gdzie zrobić test NIFTY PRO? Badanie dostępne jest w autoryzowanych placówkach w całej Polsce oraz w domu – dzięki wizycie mobilnej pielęgniarki. Dowiedz się, gdzie zrobić test NIFTY pro i dlaczego warto.

Spis treści:

 1. Test NIFTY – gdzie zrobić test NIFTY pro o najszerszym zakresie badanych chorób, z ubezpieczeniem?
 2. Gdzie zrobić NIFTY pro? Badanie w autoryzowanej placówce medycznej
 3. Gdzie zrobić NIFTY pro? Badanie w ramach wizyty domowej
 4. Dlaczego warto zrobić test NIFTY pro?

Pierwszym testem NIPT (nieinwazyjnym genetycznym badaniem prenatalnym), który został wprowadzony na rynek badań NIPT w Polsce kilka lat temu jest test NIFTY. Gdzie zrobić badanie, by móc liczyć na najszerszy zakres badanych chorób i ubezpieczenie? Sprawdź!

Test NIFTY – gdzie zrobić test NIFTY pro o najszerszym zakresie badanych chorób, z ubezpieczeniem?

test nifty proSpośród różnych dostępnych w naszym kraju testów NIFTY, badanie o najszerszym zakresie analizowanych chorób i zarazem jedyny przesiewowy test prenatalny z pełnym ubezpieczeniem wyniku to test NIFTY pro. Badanie wykonywane w laboratorium BGI pozwala wykryć zwiększone ryzyko w sumie 94 chorób, w tym:

 • aneuploidie chromosomów płci (np. zespół Turnera),
 • najpopularniejsze trisomie (np. zespół Downa),
 • 84 zespoły mikrodelecji / mikroduplikacji (takie jak np. zespół DiGeorge’a czy zespoły Angelmana/Pradera-Williego).

Ubezpieczenie oryginalnego testu NIFTY pro wykonywanego w laboratorium BGI dotyczy sytuacji, gdy:

 • test da nieprawidłowy wynik (pozytywny)– wtedy rodzice mogą liczyć na pokrycie kosztów diagnostyki prenatalnej,
 • test da wynik fałszywie negatywny – wtedy rodzice mogą otrzymać duże odszkodowanie, do 210 000 zł (w zależności od kursu walut).

Gdzie zrobić NIFTY pro? Badanie w autoryzowanej placówce medycznej

Co zrobić, gdy para chce wykonać test NIFTY? Gdzie zrobić badanie o najszerszym zakresie wykrywanych chorób, czyli NIFTY pro?

Pierwsza opcja to wykonanie testu DNA w jednej z 200 autoryzowanych placówek medycznych testDNA w całej Polsce. Aby umówić wizytę, wystarczy skontaktować się z laboratorium genetycznym (drogą telefoniczną lub online). Następnie trzeba udać się do wybranej placówki na pobranie próbki krwi.

Gdzie zrobić NIFTY pro? Badanie w ramach wizyty domowej

Test  NIFTY pro można wykonać także bez wychodzenia z domu. W tym celu wystarczy skontaktować się z laboratorium genetycznym i zamówić wizytę mobilnej pielęgniarki. Usługa ta jest dostępna na terenie całego kraju, zarówno w dużych miastach, jak i małych miasteczkach oraz wsiach. Jest ona bezpłatna (w cenie badania).

test nifty pro blisko Ciebie
REKLAMA

Test NIFTY – gdzie zrobić badanie? Dlaczego warto?

Dzięki wysokiej czułości test NIFTY pro może pomóc odzyskać spokój i upewnić się co do zdrowia dziecka, a także zdecydować o konieczności wykonywania badania inwazyjnego (np. w sytuacji zalecenia amniopunkcji po nieprawidłowym wyniku testu PAPP-a).

Test NIFTY pro to nieinwazyjne prenatalne badaniea genetyczne, które korzysta z metody analizy wolnego płodowego DNA (cffDNA). Można go wykonać już od 10 tygodnia ciąży, by oszacować ryzyko wystąpienia u dziecka wielu różnych chorób genetycznych i uwarunkowanych genetycznie wad wrodzonych.

Jego zalety to:

 • wysokie bezpieczeństwo – są to badania nieinwazyjne,
 • wysoka czułość – czułość badań NIFTY pro jest dużo wyższa niż w przypadku tradycyjnych badań przesiewowych, takich jak np. test PAPP-A,
 • wysoka dostępność – badania NIFTY można wykonać na terenie całej Polski,
 • brak konieczności specjalnych przygotowań do badania, nie trzeba być na czczo,
 • szeroki zakres badanych chorób i możliwość określenia płci malucha – na życzenie rodziców na wyniku może się pojawić odpowiednia adnotacja.

test nifty pro


Aktualizacja: 25 sierpnia 2020 r. | Autor: Alicja Hudzik, prekoncepcja.pl | Artykuł powstał we współpracy z badanienifty.pl | Zdjęcie: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nasi partnerzy