HARMONY a NIFTY pro - CZYM się różnią? KTÓRY test wybrać? Przeskocz do treści

Test Harmony a NIFTY pro – porównanie

Badania genetyczne wykonywane z krwi matki, takie jak test HARMONY i NIFTY pro cieszą się zainteresowanie rodziców. Są bezpiecznie i pozwalają ocenić ryzyko zespołu Downa, zespołu Patau, zespołu Edwardsa i wielu innych chorób. Poniżej znajdziesz porównanie testów HARMONY i NIFTY pro oraz wskazówki, które z pewnością pomogą Ci podjąć decyzję, które badanie prenatalne wybrać.

Spis treści:

  1. Test NIFTY pro a HARMONY – zakres badanych chorób
  2. Test NIFTY pro a HARMONY – czas oczekiwania na wynik
  3. Test NIFTY pro a HARMONY – ubezpieczenie wyniku
  4. Test NIFTY pro a HARMONY – jak wybrać test prenatalny?

Test NIFTY pro a HARMONY – zakres badanych chorób

Zarówno test NIFTY pro, jak i HARMONY pozwalają wykryć podstawowe wady genetyczne płodu, takie jak zespół Downa czy Edwardsa, a także pozwalają na określenie płci dziecka (podawana jest tylko na życzenie rodziców).

Zakres badania NIFTY pro jest bardzo szeroki i obejmuje 94 choroby. Wykonanie testu NIFTY pro gwarantuje także zbadanie 84 mikrodelecji oraz mikroduplikacji, dodatkowych 3 trisomii (9, 16 oraz 22 chromosomu), a także 4 choroby choroby chromosomów płci, takie jak zespół Klinefeltera czy Turnera oraz zespoły XXX i XYY.

Ponieważ cena nieinwazyjnych testów prenatalnych jest porównywalna, warto wybrać test o szerszym zakresie badanych chorób.

Oba testy – HARMONY i NIFTY pro – wykonywane są z materiału, jakim jest próbka krwi pobrana od matki.

Test NIFTY pro a HARMONY – czas oczekiwania na wynik

Po oddaniu próbki do analizy, nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko oczekiwanie na wynik. Od momentu dostarczenia próbek do laboratorium – zwykle trwa to ok. 1 – 2 dni robocze – oczekiwanie na wynik to maksymalnie 10 dni roboczych w przypadku testu NIFTY pro. Test HARMONY wiąże się z czasem czekania na wynik wynoszącym 14 dni roboczych od dotarcia próbki do laboratorium.

Test NIFTY pro a HARMONY – ubezpieczenie wyniku

Tak jak w przypadku każdego badania tego typu, tak i w przypadku testów NIFTY pro oraz HARMONY, istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo wydania rodzicom wyniku fałszywie negatywnego.

Decydując się na wykonanie testu NIFTY pro, w przypadku wydania wyniku pozytywnego matka może liczyć na refundację wykonanych badań prenatalnych diagnostycznych w kwocie do 2 600 zł. Jeśli przyszła mama otrzyma wynik fałszywie negatywny, odszkodowanie może wynieść do 11 000 zł przed urodzeniem się dziecka, a po narodzinach kwota ta może wynieść nawet 210 000 zł.

Test NIFTY pro a HARMONY – jak wybrać test prenatalny?

Zastanawiasz się, który test wybrać – NIFTY pro, Harmony lub inny?

Po przeczytaniu artykułu masz już wszystkie informacje, potrzebne do wyboru odpowiedniego przesiewowego testu prenatalnego. Decydując się na badanie genetyczne z krwi musimy zwrócić uwagę na rzeczy takie jak:

  • zakres badanych chorób,
  • ubezpieczenie w przypadku wydania wyniku dodatniego lub fałszywie negatywnego,
  • dostępność placówek i wizyt domowych,
  • raty.

Zobacz też:

Zobacz też w serwisie badanienifty.pl: Gdzie wykonać test NIFTY pro?:


Publikacja: 25 stycznia 2021 r. | Zdjęcie: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nasi partnerzy