Zapłodnienie metodą AneVivo – pierwsza Polka urodziła!
Niedawno przyszło na świat pierwsze w Polsce dziecko poczęte w innowacyjny sposób – chodzi o zapłodnienie metodą AneVivo. Blanka urodziła się zdrowa i silna (10 punktów w skali APGAR!). W sumie na świat przyszło aż sześcioro dzieci, których rodzice zdecydowali się skorzystać z tej metody w klinice w Katowicach.
AneVivo pierwszy raz w Polsce
Na czym polega AneVivo
Więź z dzieckiem przy AneVivo
Problem niepłodności
Zapłodnienie metodą AneVivo – po raz pierwszy w Polsce
W lipcu br. urodziła się mała Blanka – pierwszy w Polsce maluszek poczęty z wykorzystaniem metody AneVivo. Dziewczynka przyszła na świat z wagą 3300 gramów i długością ciała 58 centymetrów. Jak do tej pory aż sześcioro dzieci ucieszyło swoich rodziców, rodząc się dzięki AneVivo wykonanym w Katowicach. To jedyna klinika w naszym kraju, która oferuje tę nowoczesną procedurę.
Ciekawy artykuł: Pierwsza wizyta w klinice niepłodności – 4 praktyczne rady
Zapłodnienie metodą AneVivo – na czym polega?
Metoda ta została opracowana przez firmę Anecova, która wykorzystała rozwiązania używane w branżach elektronicznej i zegarmistrzowskiej. Dzięki temu można zapewnić jak najbardziej precyzyjną procedurę. Na czym polega zapłodnienie metodą AneVivo?
Zapłodnienie ma miejsce w małej kapsułce cylindryczno-silikonowej, którą wkłada się do kobiecej macicy. To właśnie ta kapsułka musi być zbudowana niezwykle precyzyjnie, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Po dobie kapsułka zostaje wyjęta, a po 2-4 dniach – zarodek znów transferowany jest do macicy.
Zapłodnienie metodą AneVivo – fizyczny i emocjonalny kontakt z dzieckiem
Zarodek na samym początku znajduje się w naturalnym dla siebie środowisku. Dzięki temu zarówno on, jak i organizm kobiety przygotowują się do implantacji.
Embrion poznaje temperaturę i inne warunki, a błona śluzowa macicy dostosowuje się do przyjęcia go. Dla rodziców to również szansa na przeżycie bardziej emocjonalnego kontaktu od pierwszych chwil.
Niepłodność – jeden z największych problemów dzisiejszego świata
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała 7 lat temu niepłodność za chorobę. Nic dziwnego – w Polsce aż co piąta para ma kłopot z poczęciem dziecka. Problemy z płodnością mogą leżeć zarówno po stronie kobiety, jak i mężczyzny, dlatego diagnostyka niepłodności musi obejmować oboje partnerów.
Źródło: informacja prasowa