In vitro - na jaką cenę musisz się przygotować? - Prekoncepcja.pl Przeskocz do treści

In vitro – na jaką cenę musisz się przygotować?

Decydując się na wykonanie in vitro, trzeba liczyć się z ogólnym kosztem średnio ok. 8000-12000 złotych. Na tę cenę składa się wiele czynników: sama procedura, badania, konsultacje, leki… To jednak kwestia indywidualna. Sprawdź, od czego zależy cena in vitro i ile kosztują poszczególne elementy zapłodnienia pozaustrojowego.

Cena in vitro zależy od wielu czynników
Cena in vitro przed zabiegiem
Cena zabiegu in vitro
Cena leków

In vitro – cena zależy od wielu czynników

Należą do nich przede wszystkim stan Waszego zdrowia, indywidualna historia badań i konieczne leki. Dzięki temu wszystko zostanie jak najlepiej dostosowane, a szanse na poczęcie i urodzenie zdrowego dziecka wzrosną. Warto pamiętać też o kosztach konsultacji medycznych.

Na koszt in vitro wpływają też miejsce kliniki oraz ewentualny wybór pakietu (wówczas zwykle poszczególne elementy mogą kosztować mniej).

In vitro – cena przed zabiegiem

Na początku konieczne są badania, dzięki którym lekarz sprawdzi, czy in vitro jest w Waszym przypadku możliwe. Są to przede wszystkim badania hormonów AMH i FSH oraz badanie nasienia. Ich koszt to ok. 300-400 złotych.

Po zakwalifikowaniu do in vitro realizuje się dalsze badania, m.in. cytologię, wirusologiczne, piersi czy bakteriologiczne. Na tym etapie średni wydatek to ok. 800-1000 złotych. Każda konsultacja, wizyta lekarska to natomiast ok. 100-200 złotych.

In vitro – cena zabiegu

Na zabieg składa się kilka etapów. Pierwszym jest punkcja (pobranie komórek jajowych), która kosztuje ok. 1500-2000 złotych. Później następuje zapłodnienie in vitro wraz z hodowlą zarodków, czego cena wynosi ok. 2000-3500 złotych, a potem – transfer zarodków w cenie ok. 1000-1500 złotych.

In vitro – cena leków

Leki wykorzystuje się jeszcze zanim dojdzie do zapłodnienia oraz po punkcji i transferze zarodków. Na początku mają one przede wszystkim na celu stymulację hormonalną, czyli pobudzenie organizmu do produkcji komórek jajowych. Ich koszt to sprawa indywidualna i waha się od ok. 1000 do 4000 złotych (jednak może być wyższy).

W niektórych sytuacjach leki te są refundowane – bez względu na to, że in vitro wykonujecie prywatnie.

Zobacz też: Pierwsza wizyta w klinice niepłodności – 4 praktyczne rady

 

5/5 - (1 głos / głosy)
5/5 - (1 głos / głosy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy