Test NIFTY - zaawansowane badanie prenatalne dla Twojego spokoju Przeskocz do treści

Test NIFTY – zaawansowane badanie prenatalne dla Twojego spokoju

Każda kobieta, która dowiaduje się o ciąży chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy start w życie i opiekę. W trakcie ciąży bardzo ważnym etapem są badania prenatalne. Test NIFTY jest jednym z badań NIPT. To nieinwazyjne badanie, które w bezpieczny sposób może zweryfikować prawdopodobieństwo wystąpienia wad genetycznych u płodu. Przeczytaj czym jest test NIFTY dla przyszłych mam i dlaczego decydują się na jego wykonanie.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania testu NIFTY?
Cena testu NIFTY pro i zakres badania
Gdzie zrobić test NIFTY, czy badanie można wykonać w całej Polsce?
Test NIFTY Warszawa – NIPT, który wybiera wiele mam

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania testu NIFTY?

Test NIFTY to nieinwazyjne badanie prenatalne (NIPT). Polega na analizie wolnej DNA płodowej (cffDNA) we krwi matki. Do wykonania testu NIFTY jest wiele wskazań. Istnieją jednak również przeciwwskazania. Jednym z nich jest ciąża trojacza. Większa ilość płodów również jest przeciwwskazaniem. Natomiast wskazaniem do NIFTY jest np. ciąża po 35 roku życia.

Cena testu NIFTY pro i zakres badania

Cena testu NIFTY pro może być inna w zależności od wybranego laboratorium. NIFTY pro to rozszerzona wersja NIFTY, która zawiera ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego. To bardzo szerokie nieinwazyjne badanie prenatalne. Sprawdza aż 94 choroby genetyczne w tym trzy najczęstsze trisomie m.in. zespół Downa, Zespół Edwardsa oraz zespół Patau. Próbką do badania NIFTY jest krew przyszłej mamy. W niej krążące wolne płodowe DNA podlega analizie. NIFTY można określić jako badanie w ciąży na zespół Downa.

Gdzie zrobić test NIFTY, czy badanie można wykonać w całej Polsce?

Test NIFTY gdzie zrobić? W całej Polsce są placówki, laboratoria wykonujące badania prenatalne. Wiarygodność testu NIFTY jest wysoka w związku z tym wiele mam decyduje się na ten test. Test NIFTY Warszawa również oferuje możliwość wykonania badania w mieście lub okolicach. Test NIFTY jest dostępny w wielu miastach w całej Polsce, w tym w Warszawie. Wystarczy skontaktować się z odpowiednim laboratorium genetycznym lub kliniką oferującą tego typu badania.

Test NIFTY Warszawa – NIPT, który wybiera wiele mam

Faktycznie, test NIFTY pro w Warszawie wybiera wiele mam. Jednak na terenie całej Polski znajdziemy placówki, które oferują test NIFTY. Zdecydowanie mamy decydują się na ten test NIPT. Wysoka czułość w przypadku trisomii 21 to ponad 99%. Dzięki test NIFTY Warszawa kobiety w ciąży mogą uzyskać istotne informacje na temat zdrowia swojego dziecka, które jest najważniejsze. Decyzje dotyczące badań prenatalnych można podjąć po konsultacji z lekarzem.

Nasi partnerzy