Test NIFTY - nowoczesna diagnostyka prenatalna Przeskocz do treści

Test NIFTY – nowoczesna diagnostyka prenatalna

Nowoczesne badanie prenatalne są nieinwazyjne, można wykonać je szybko i bez stresu. Test NIFTY to najszersze i najpopularniejsze badanie NIPT możliwe do wykonania od 10 tygodnia ciąży. Wystarczy niewielka próbka krwi żylnej, by móc określić stan zdrowia dziecka z dokładnością do 99%. Popularność badania jest bardzo duża zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Test NIFTY czy NIPT – jaka jest różnica?
Dlaczego warto się przełamać i zrobić test NIFTY w ciąży?
Jak wybrać odpowiednią placówkę do wykonania testu NIFTY?
Jak sprawdzić cenę testu NIFTY?

Test NIFTY czy NIPT – jaka jest różnica?

Test NIFTY należy do grona testów NIPT (Non Invasive Prenatal Testing). Jest to określenie wszystkich nieinwazyjnych badań genetycznych nowej generacji. Zarówno test NIPT, jak i inne badania np. Sanco czy Harmony mają określony zakres. NIFTY wydaje się najlepszym wyborem z racji swojego szerokiego zakresu i możliwości wybrania wersji podstawowej, jak i NIFTY PRO. Różnice między testami mogą polegać na ilości wykrywanych zaburzeń czy możliwości wykonania analizy przy ciąży mnogiej.

Dlaczego warto się przełamać i zrobić test NIFTY w ciąży?

Każda kobieta ciężarna wykonuje badanie prenatalne – test NIFTY zapewnia wysoką wiarygodność, dlatego też może zapewnić spokój dla przyszłych rodziców. Nie chodzi o przełamanie się, a raczej o bezpieczeństwo maluszka. Wiele wad może być leczonych tuż po urodzeniu się dziecka, jednak należy je wcześniej zdiagnozować – właśnie takie zadanie mają badania prenatalne.

Jak wybrać odpowiednią placówkę do wykonania testu NIFTY?

Wiele par zastanawia się nad kwestią, test NIFTY gdzie zrobić? W celu wykonania badania należy znaleźć sprawdzone laboratorium genetyczne, które zapewnia wysoką jakość badania. Dobrym wyborem są autoryzowane placówki, w których można mieć pewność wykonania oryginalnego badania NIFTY i NIFTY PRO, do których próbki przesyłane są do laboratorium BGI w Hongkongu.

Jak sprawdzić cenę testu NIFTY?

Test NIFTY cena to kwestia, którą indywidualnie określa dane laboratorium. Cenniki mogą różnić się nawet w zależności od miasta, w którym wykonywana jest analiza. Cenę badania można sprawdzić telefonicznie, za pośrednictwem strony internetowej laboratorium czy podczas wizyty w placówce

Nasi partnerzy