Czy objawy ciąży świadczą o płci dziecka? Przeskocz do treści

Płeć dziecka a objawy ciąży

Większość przyszłych rodziców chciałoby, jak najszybciej dowiedzieć się, czy powitają na świecie chłopca, czy dziewczynkę. Niestety najwcześniej sprawdzić można to w 10 tygodniu ciąży. Przyszli rodzice próbują więc poznać płeć dziecka po objawach ciąży. Sposób ten należy jednak brać z przymrużeniem oka. Sprawdź, jakie są najczęściej powielane mity dotyczące powiązania objawów ciąży i płci dziecka!

Spis treści:

  1. Kształt brzucha
  2. Wygląd przyszłej mamy
  3. Preferencje żywieniowe
  4. Tętno płodu
  5. Poranne mdłości
  6. Płeć dziecka a objawy

Kształt brzucha

Najczęściej powielany mit głosi, że płeć dziecka poznać możemy po kształcie brzucha przyszłej mamy. Brzuch wąski i szpiczasty zwiastować ma urodzenie chłopca, a okrągły i szeroki dziewczynki. Kształt nie ma jednak nic wspólnego z płcią dziecka. Wpływają na to czynniki genetyczne, masa ciała kobiety oraz ułożenie płodu w macicy.

Wygląd przyszłej mamy

Często można usłyszeć, że kobieta ciężarna, która w ciąży pięknieje, urodzi chłopca. Jeśli jednak jej wygląd się pogorszył, to na świecie pojawi się dziewczynka. Mówi się, że kradnie ona urodę swojej mamie. Nie ma to jednak nic wspólnego z prawdą. Za wygląd przyszłej mamy odpowiadają hormony ciążowe.

Preferencje żywieniowe

Często powielany mit ciążowy głosi, że kobiety mające w ciąży ochotę na warzywa, owoce i słodycze zostaną mamami dziewczynek. Z kolei te, które mają zachcianki na mięso, powitają na świecie synka. Jest w tym niewiele prawdy. Organizm kobiety domaga się po prostu składników odżywczych, których mu brakuje.

Tętno płodu

Często mówi się, że dziewczynki w ciąży mają wyższe tętno niż chłopcy. Wysokie tętno oznacza więc, że na świecie pojawi się córeczka. Dziewczynki faktycznie mają wyższe tętno, ale dopiero w trakcie porodu. To mierzone w ciąży nic nam nie powie o płci dziecka.

Poranne mdłości

Wiele osób powtarza, że poranne mdłości w ciąży oznaczają urodzenie córeczki. Stwierdzenie to jest bardzo dalekie od prawdy. Poranne mdłości to wynik działania hormonów ciążowych. Mogą one pojawić się niezależnie od tego, czy na świecie pojawi się chłopiec, czy dziewczynka.

Płeć dziecka a objawy

Pamiętajmy, że wyżej wymienione zachowania to jedynie mity. Żadne objawy ciąży nie świadczą o płci dziecka. To, czy na świecie pojawi się chłopiec, czy dziewczynka, sprawdzić możemy jedynie w badaniach prenatalnych, takich jak test NIFTY pro, oraz w badaniu USG. Są to jedyne pewne sposoby na potwierdzenie płci dziecka.

Oceń artykuł
Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy