Czy test NIFTY jest w stanie wykryć zespół Downa? Przeskocz do treści

Czy test NIFTY jest w stanie wykryć zespół Downa?

Test NIFTY to jedno z badań wykrywających zespół Downa oraz wiele innych chorób o podłożu genetycznym. Dzięki temu cieszy się dużą popularnością wśród przyszłych rodziców na całym świecie. Jest to badanie nieinwazyjne – oznacza to, że jest w stanie wykryć zaburzenia DNA bez ryzyka dla matki oraz dla dziecka.

Co sprawdza test NIFTY i jaki ma zakres?
Cena testu NIFTY i testu NIFTY pro – dlaczego jest inna?
Gdzie zrobić test NIFTY i w jaki sposób umówić się na badanie?
Dlaczego test NIFTY Warszawa jest tak często wybieranym badaniem?

Co sprawdza test NIFTY i jaki ma zakres?

Test NIFTY jest w stanie wykryć aż 94 różne choroby genetyczne. Są to zarówno zaburzenia stosunkowo często występujące, jak i wiele znacznie rzadszych chorób. Bez wykonania odpowiednich badań prenatalnych diagnostyka wielu zaburzeń genetycznych jest trudna u małych dzieci, u których ciężko jest obserwować jednoznaczne objawy schorzeń. Na życzenie rodziców badanie NIFTY sprawdza również płeć już od 10 tygodnia ciąży.

Cena testu NIFTY i testu NIFTY PRO – dlaczego jest inna?

Test NIFTY cena nie jest taka sama, chociaż laboratoria powinny wykonywać badania w ten sam sposób. Może zależeć od ogólnych kosztów, które laboratorium ponosi w związku z utrzymaniem personelu i odpowiedniego poziomu analiz. W większych miastach cena jest zwykle nieco wyższa, chociaż nie jest to regułą. Dodatkowo cena test NIFTY PRO jest wyższa o około 100 złotych z powodu ubezpieczenia wyniku.

Gdzie zrobić test NIFTY i w jaki sposób umówić się na badanie?

Test NIFTY gdzie zrobić – w tym celu warto wybierać laboratorium cieszące się pozytywnymi opiniami pacjentów, a najlepiej autoryzowany punkt NIFTY. W celu umówienia się na badanie wcale nie trzeba zgłaszać się do placówki osobiście – wystarczy zadzwonić lub skorzystać z formularza internetowego, by ustalić termin pobrania próbki niezbędnej do badania.

Dlaczego test NIFTY Warszawa jest tak często wybieranym badaniem?

Test NIFTY Warszawa cieszy się dużą popularnością wśród przyszłych rodziców. Jest wybierany tak często z racji swojego szerokiego zakresu, wysokiej wiarygodności NIFTY wynoszącej aż 99% oraz ubezpieczenia NIFTY w cenie wersji rozszerzonej. Jest to jedyny test NIPT, który oferuje możliwość wykrycia 94 chorób genetycznych, a dodatkowo wyróżnia się wysoką walidacją kliniczną.

Nasi partnerzy