Badanie NIFTY - jakie jest jego zakres i na co zwrócić uwagę zlecając analizę? Przeskocz do treści

Badanie NIFTY – jaki jest jego zakres i na co zwrócić uwagę zlecając analizę?

Test NIFTY to jeden z najpopularniejszych testów NIPT, który zajmuje się badaniem materiału genetycznego dziecka na podstawie cffDNA. Materiał genetyczny jest pozyskiwany z krwi matki, dlatego też badanie jest całkowicie bezpieczne dla dziecka, a przy tym wiarygodne. Test NIFTY cena jest wysoka, jednak nie ma szerszego badania prenatalnego dostępnego na rynku.

Jakie wady wykrywa NIFTY?
Czy warto zrobić test NIFTY? Gdzie można zrobić ten test?
Co lepsze: SANCO czy NIFTY?
Na co zwrócić uwagę wykonując test genetyczny NIFTY?

Jakie wady wykrywa NIFTY?

Test NIFTY wykrywa wiele zaburzeń genetycznych płodu już od 10 tygodnia ciąży. Test analizuje aż 94 różne zaburzenia genetyczne, które nie zawsze dają jednoznaczne objawy po urodzeniu się dziecka. Analiza obejmuje trisomie, mikrodelecje / mikroduplikacje, a także schorzenia związane z nieprawidłowościami w obrębie ilości chromosomów determinujących płeć.

Czy warto zrobić test NIFTY? Gdzie można zrobić ten test?

Test NIFTY gdzie zrobić – o to pyta wielu przyszłych rodziców. W każdym większym mieście można znaleźć laboratorium genetyczne lub punkt pobrań, w którym można zlecić wykonanie badania. Należy wybierać wyłącznie sprawdzone i cieszące się dobrymi opiniami laboratoria. Test NIFTY wykrywa szeroki zakres chorób, jest nieinwazyjny i wysoce wiarygodny. Właśnie z tego powodu warto go wykonywać i uzyskać pewność odnośnie stanu zdrowia dziecka.

Co lepsze: SANCO czy NIFTY?

Zarówno SANCO, jak i NIFTY są badaniami prenatalnymi analizującymi cffDNA. Badania są warte swojej ceny i wyróżniają się wysoką wiarygodnością. Zakres SANCO jest nieco mniejszy przy podobnej cenie, dlatego też większość rodziców decyduje się właśnie na badanie NIFTY w wersji podstawowej lub rozszerzonej, z ubezpieczeniem wyniku.

Na co zwrócić uwagę wykonując test genetyczny NIFTY?

Test NIFTY cena to jedna z ważniejszych kwestii, na którą należy zwracać uwagę przy zamawianiu analizy. Ważne, by koszt badania był kompletny, bez tzw. ukrytych kosztów. Cena powinna obejmować pobranie próbki (również w domu pacjentki), poddanie jej kompletnej analizie i opracowanie na tej podstawie wyniku. Wersja PRO powinna zawierać w cenie również ubezpieczenie wyniku.

Nasi partnerzy