Wszystko, co powinnaś wiedzieć o organizacji baby shower Przeskocz do treści

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o organizacji baby shower

Baby shower to przyjęcie na cześć przyszłej mamy i jej dziecka, które niedługo pojawi się na świecie. Nazywa się je też bociankowym. Jest to coraz bardziej popularny zwyczaj w Polsce, dlatego podpowiemy, jak zorganizować baby shower!

Spis treści:

1. Baby shower – co to jest?
2. Baby shower – kiedy zorganizować?
3. Baby shower – jak zorganizować?
4. Prezent na baby shower

Baby shower – co to jest?

Baby shower to przyjęcie organizowane z okazji zbliżających się narodzin dziecka. Zwyczaj ten staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Wiele osób nazywa go bociankowym.

Tradycja organizowania baby shower wywodzi się z Ameryki. Powstał on w celu zapewnienia przyszłej mamy, że może ona liczyć na bliskie sobie kobiety uczestniczące w przyjęciu.

Baby shower – kiedy zorganizować?

Baby shower tradycyjnie powinno być organizowane kilka dni przed planowanym porodem. Często jednak przyjęcie organizuje się nawet w 7-8 miesiącu ciąży. Jest to bardziej pewna opcja, ponieważ wiele dzieci przychodzi na świat wcześniej. Baby shower organizowne kilka dni przed porodem mogłoby się więc nie odbyć.

Baby shower – jak zorganizować?

Organizacją baby shower powinny zająć się kobiety bliskie przyszłej mamie. Może to być przyjaciółka, mama czy siostra. Pomocy może być także przyszły ojciec. Nie powinien on być jednak obecny na przyjęciu, ponieważ baby shower świętuje się raczej w damskim gronie

Przy organizacji baby shower warto pamiętać, że przyjęcie powinno być niespodzianką dla ciężarnej. Warto więc zatroszczyć się o to, aby jedna z osób zajęła czas ciężarnej w trakcie przygotowań. Dzięki temu przyszła mama na pewno nie popsuje sobie niespodzianki nagłym powrotem do domu.

Baby shower z reguły posiada kolor przewodni. Najczęściej jest nim różowy, jeśli ciężarna urodzi dziewczynkę lub niebieski w przypadku spodziewania się chłopca. W takim kolorze powinniśmy udekorować miejsce przyjęcia. Do dekoracji świetnie sprawdzają się balony, girlandy, confetti i serpentyny.

Akcenty kolorystyczne warto również dodać do przygotowanego jedzenia.
W baby shower warto zapewnić także przyszłej mamie atrakcje. Świetnie sprawdza się tutaj sesja fotograficzna, dzięki której ten niezwykły moment zostanie uwieczniony. Przyszłe ciocie mogą także zorganizować gry związane z macierzyństwem. Nie powinny też zapomnieć o dobrej muzyce.

Prezent na baby shower

Prezent na baby shower powinien przede wszystkim być praktyczny. Warto więc postawić na elementy wyprawki dla noworodka, których ciężarna jeszcze nie posiada. Świetnie sprawdzą się:

● Pampersy
● Kosmetyki dla dziecka
● Ubranka
● Zabawki
● Elektroniczna niania
● Chusta do noszenia dziecka

Warto również pomyśleć o przyszłej mamie i przynieść mały upominek także dla niej. Najlepiej sprawdzi się tutaj bon do spa, w którym kobieta będzie mogła się zrelaksować przed zbliżającym się porodem. Dobrym pomysłem jest także wykupienie wizyty u fizjoterapeuty uroginekologicznego, który pomoże kobiecie wrócić do formy sprzed porodu.

Warto także samodzielnie wykonać voucher na opiekę nad maluchem czy ugotowanie obiadu po porodzie. W tym okresie kobieta będzie bardzo zmęczona, dlatego taka pomoc jej się przyda.

Oceń artykuł
Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy