Test NIFTY Warszawa - czy badanie można przeprowadzić nawet przy ciąży zagrożonej? Przeskocz do treści

Test NIFTY Warszawa – czy badanie można przeprowadzić nawet przy ciąży zagrożonej?

W ciąży zagrożonej ciężarna musi na siebie szczególnie uważać. Wówczas pojawiają się wątpliwości co do możliwości wykonywania badań prenatalnych. Test NIFTY Warszawa można wykonywać w ciąży zagrożonej, jest bowiem nieinwazyjny i bezpieczny dla dziecka. Nawet jeśli ciężarna posiada zalecenia, by leżeć nie jest to przeszkodą – próbka może zostać pobrana w jej domu bez dodatkowych opłat. 

Test NIFTY Warszawa – metoda badania testu NIFTY pro
Test NIFTY Warszawa to zalecane badanie prenatalne po 35 roku życia?
Test NIFTY Warszawa – NIFTY a amniopunkcja
Test NIFTY Warszawa – NIFTY a inne badania prenatalne

Test NIFTY Warszawa – metoda badania testu NIFTY PRO

Test NIFTY Warszawa wykonywany jest przy wykorzystaniu sekwencjonowania nowej generacji. Ta nowoczesna metoda pozwala na wyodrębnienie wolnego płodowego DNA z próbki krwi pochodzącej od matki. NIFTY umożliwia odczytanie całej sekwencji genomu podczas jednej analizy. Ponieważ do badania nie trzeba pobierać próbki bezpośrednio od płodu, jest to analiza bezpieczna dla dziecka.

Test NIFTY Warszawa to zalecane badanie prenatalne po 35 roku życia?

Wszystkie testy NIPT są zalecane u kobiet w ciąży po 35 roku życia, w tym test NIFTY Warszawa. U ciężarnych w tym wieku wzrasta ryzyko występowania zaburzeń genetycznych, dlatego warto sprawdzić stan zdrowia dziecka na długo przed jego narodzinami. Dzięki temu można zyskać spokój, niezwykle ważny dla prawidłowego rozwoju ciąży.

Test NIFTY Warszawa – NIFTY a amniopunkcja

Test NIFTY Warszawa wykazuje skuteczność na bardzo podobny poziomie, co amniopunkcja. Badania znacznie się od siebie różnią, polegają na całkowicie innej metodzie analizy. W przypadku badania NIFTY nie ma jednak ryzyka poronienia, w przeciwieństwie do amniopunkcji, która zaliczana jest do badań prenatalnych inwazyjnych – nie zaleca się wykonywać amniopunkcji w w ciąży zagrożonej.

Test NIFTY Warszawa – NIFTY a inne badania prenatalne

Test NIFTY Warszawa wykazuje skuteczność na poziomie 99%, wynikowi temu dorównują wyłącznie badania prenatalne nieinwazyjne. Wśród analiz nieinwazyjnych testy NIPT nie mają sobie równych. Badanie NIFTY zapewnia znacznie wyższą wykrywalność zaburzeń genetycznych niż badanie USG czy test PAPPA, dlatego też cieszy się tak dużą popularnością wśród par oczekujących potomstwa.

Nasi partnerzy