Test NIFTY - kompleksowy przegląd genetyczny zdrowia Twojego maluszka Przeskocz do treści

Test NIFTY – kompleksowy przegląd genetyczny zdrowia Twojego maluszka

Nie ma nic ważniejszego dla przyszłej mamy niż zdrowie jej dziecka. Dlatego tak wiele kobiet w ciąży decyduje się na badania prenatalne, które pozwalają ocenić ryzyko wystąpienia różnych schorzeń u nienarodzonego maluszka. Jednym z najczęściej wybieranych testów jest test NIFTY, zwłaszcza wersja NIFTY pro. Ale czy warto wybrać ten test? Jakie ma zalety?

Czy test NIFTY przeznaczony jest dla kobiet w ciąży po 40 roku życia?
Test NIFTY cena – czy zakres zawiera zespół Downa?
Gdzie zrobić test NIFTY w Poznaniu?
Czy test NIFTY Warszawa jest kompleksowym badaniem?

Czy test NIFTY przeznaczony jest dla kobiet w ciąży po 40 roku życia?

Niekwestionowaną zaletą testu NIFTY jest jego nieinwazyjność i całkowite bezpieczeństwo. Dzięki temu jest szczególnie polecany dla kobiet, które są w ciąży po 40. roku życia. Statystycznie wiemy, że ryzyko różnych schorzeń, w tym zespołu Downa rośnie z wiekiem matki. Jednak dzięki testowi NIFTY, kobieta w ciąży może dowiedzieć się, czy jej dziecko jest zagrożone – nie narażając się na ryzyko związane z inwazyjnymi metodami, takimi jak amniopunkcja.

Test NIFTY cena – czy zakres zawiera zespół Downa?

Test NIFTY pro, dzięki swojemu szerokiemu zakresowi bada aż 94 choroby genetyczne. W tym oprócz zespołu Downa znajdują się również inne trisomie, choroby związane z nieprawidłowościami chromosomów płci oraz 84 mikrodelecje/mikroduplikacje. Co więcej, przyszli rodzice mają również możliwość dowiedzenia się o płci dziecka. W związku z tym, że NIFTY pro bada trzy najczęściej występujące trisomie, w tym właśnie zespół Downa – test określa się również jako badanie na zespół Downa w ciąży.

Gdzie zrobić test NIFTY w Poznaniu?

Poznań to jedno z wielu miast w Polsce, gdzie można przeprowadzić badanie NIFTY. Istnieje kilka miejsc, które oferują wykonanie badania. Przed wyborem warto sprawdzić dokładnie ofertę danego laboratorium. Dzięki badaniu wolnego płodowego DNA każda przyszła mama może wykonać test beż stresu i zmartwień. Kolejną zaletą NIFTY jest możliwość wykonania badania od 10 tygodnia ciąży. Wynik testu NIFTY otrzymamy maksymalnie do 10 dni.

Czy test NIFTY Warszawa jest kompleksowym badaniem?

Chociaż koncentrujemy się teraz na Poznaniu, warto też zwrócić uwagę na test NIFTY Warszawa. W stolicy również można skorzystać z tego niezwykle dokładnego badania. NIFTY, zwłaszcza test NIFTY pro to badanie kompleksowe. Zespół Downa to tylko jedna z chorób, które można sprawdzić dzięki niemu. Warto zaznaczyć, że w cenie badania NIFTY zawarte jest także ubezpieczenie wyniku, co daje dodatkowy spokój i pewność.

Nasi partnerzy