Test na ojcostwo w ciąży – pozbądź się niepotrzebnego stresu Przeskocz do treści

Test na ojcostwo w ciąży – pozbądź się stresu

Jesteś w ciąży i nie masz pewności co do ojcostwa, co spędza Ci sen z powiek? Jako przyszła mama nie powinnaś się przesadnie denerwować. Aby odetchnąć i zyskać spokój, możesz przeprowadzić test na ojcostwo już teraz! Sprawdź, dlaczego warto.

Test na ojcostwo – pewny wynik od 8 tygodnia ciąży

Już na tak wczesnym etapie ciąży w Twoim krwiobiegu krąży wystarczająca ilość DNA dziecka, aby test na ojcostwo był całkowicie pewny. Próbkami są w tym przypadku Twoja krew (izoluje się z niej DNA Twoje i malucha) i wymaz z policzka od mężczyzny. Rezultat jest tak samo jednoznaczny jak w przypadku testu wykonywanego po narodzinach. Fragmenty, które są w badaniu analizowane, znane są już w momencie poczęcia.

Jeśli chcesz, możesz wykonać też badanie na podstawie płynu owodniowego (po 15 tygodniu ciąży). Wówczas dodatkowo dziecko zostanie zbadane pod kątem ewentualnych wad, np. zespołu Downa.

Stres w ciąży – może być groźny

Stres związany z codziennymi sytuacjami nie jest niebezpieczny dla Ciebie i dziecka. Jeśli jednak zdenerwowanie jest permanentne, a poziom hormonów stresu (m.in. kortyzolu) naprawdę wysoki – maluch staje się zagrożony, ponieważ reaguje na ilość tych substancji. W jaki sposób? W skrajnych przypadkach może dojść nawet do poronienia, porodu przedwczesnego czy urodzenia dziecka z niską masą. Co ważne, przewlekłe zdenerwowanie wpływa też na wzrost ciśnienia krwi i zwężenie naczyń krwionośnych.

Test na ojcostwo – lepsze przygotowanie do macierzyństwa

Zyskanie pewności co do ojcostwa to nie tylko zmniejszenie nerwów. Test na ojcostwo pomoże Ci też lepiej przygotować się do bycia mamą i zaplanować przyszłość. Dzięki wynikowi możliwe stanie się też unormowanie prawnej sytuacji, np. uznanie dziecka jeszcze przed urodzeniem.

To także szansa na zapewnienie dziecku lepszego dzieciństwa i dalszego życia. Dlaczego? Psychologowie są zgodni: aby dziecko mogło harmonijnie się rozwijać, musi mieć pewność co do własnej tożsamości. W przeciwnym razie jest zagrożone stresem i chaosem oraz kłopotami emocjonalnymi.

REKLAMA
5/5 - (1 głos / głosy)
5/5 - (1 głos / głosy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy