Na czym polega badanie NIFTY w Warszawie? Przeskocz do treści

Na czym polega badanie NIFTY w Warszawie?

Test NIFTY Warszawa to badanie prenatalne, które pozwala na sprawdzenie stanu zdrowia dziecka już od 10 tygodnia ciąży. Test ze strony pacjenta jest bardzo prosty – wystarczy próbka krwi żylnej matki, by udało się z niej wyodrębnić DNA dziecka. Spośród wszystkich testów NIPT to właśnie test NIFTY cieszy się największą popularnością.

Test NIFTY Warszawa – różnice między NIFTY a NIFTY pro
Test NIFTY Warszawa cena
Od którego tygodnia ciąży można wykonać test NIFTY w Warszawie?
Test NIFTY Warszawa wiarygodność

Test NIFTY Warszawa – różnice między NIFTY a NIFTY PRO

Badanie NIFTY wykrywa aż 94 różne zaburzenia genetyczne, w tym wiele chorób, które nie są proste do zdiagnozowania bez dokładnych i często długotrwałych badań. Test NIFTY Warszawa w wersji PRO posiada w cenie ubezpieczenie na wypadek wyniku fałszywie pozytywnego. Pacjentka może otrzymać odszkodowanie, jeśli wynik wprowadzi w błąd. W wersji standardowej nie ma dodatkowego ubezpieczenia.

Test NIFTY Warszawa cena

Test NIFTY Warszawa cena w podstawowej wersji kosztuje około 2300 złotych. Zaledwie o 100-150 złotych więcej trzeba zapłacić za test NIFTY PRO. Oczywiście ostateczna cena zależy od cennika danego laboratorium, który jest ustalany indywidualnie. Dobrej jakości badanie nie zawiera ukrytych opłat, kompleksowy koszt powinien zostać podany pacjentce przy zamawianiu badania.

Od którego tygodnia ciąży można wykonać test NIFTY w Warszawie?

Badanie NIFTY Warszawa można wykonywać od 10 tygodnia ciąży. Wówczas stężenie frakcji płodowej w krwi ciężarnej zapewnia możliwość wykonana testu bez konieczności ponownego pobierania próbki np. za kilka kolejnych dni. Nie ma ograniczeń w wykonywaniu badania – test NIFTY może zostać wykonany aż do ostatnich chwil przed porodem, co nie wpływa na wiarygodność wyniku.

Test NIFTY Warszawa wiarygodność

Wiarygodność badania NIFTY oceniana jest na 99% i dotyczy to zarówno wersji standardowej, jak i PRO. Test genetyczny jest nieinwazyjny, a jednocześnie wyjątkowo wiarygodny. Inne badania prenatalne nie zapewniają tak dokładnego wyniku, a ryzyko błędu jest wówczas znacznie większe. Warto zaufać testowi NIFTY i cieszyć się dobrej jakości analizą, która może wiele powiedzieć o stanie zdrowia maluszka.

Nasi partnerzy