Kiedy można przeprowadzić test NIFTY? Przeskocz do treści

Kiedy można przeprowadzić test NIFTY?

Test NIFTY jest pierwszym spośród testów NIPT, który pojawił się na polskim rynku. Zdobył popularność i nie można się temu dziwić – badanie jest nieinwazyjne i wysoce skuteczne. Dzięki temu zapewnia wysoką jakość badania prenatalnego, dostępnego już od 10 tygodnia ciąży. Zapewnia wysoką wiarygodność w wykrywaniu zaburzeń genetycznych i na życzenie rodziców określa płeć dziecka.

Kiedy wykonać test NIFTY – jakie są wskazania?
Test NIFTY Warszawa – gdzie zrobić test NIFTY?
Czy test NIFTY to najlepsze nieinwazyjne badanie prenatalne?
Test NIFTY cena – dlaczego test NIFTY tyle kosztuje?

Kiedy wykonać test NIFTY – jakie są wskazania?

Testy NIFTY można wykonywać w każdej ciąży, kiedy tylko przyszli rodzice mają taką możliwość. Wskazaniami o wykonania testu jest wiek matki – ryzyko zaburzeń wzrasta po ukończeniu 35 lat, a także przebyte poronienia, problemy z poczęciem lub podejrzenie zaburzeń genetycznych płodu. Test NIFTY może zastępować inne badania prenatalne, w tym również badania inwazyjne.

Test NIFTY Warszawa – gdzie zrobić test NIFTY?

Test NIFTY gdzie zrobić? Badanie można wykonywać w placówkach genetycznych na terenie całego kraju. Muszą to być punkty wyspecjalizowane w wykonywaniu testów NIPT, a najlepiej, jeśli są to placówki autoryzowane NIFTY. Warto sprawdzić, w jakich placówkach może zostać wykonany test NIFTY Warszawa. Wówczas należy umówić się na dogodny termin pobrania próbki.

Czy test NIFTY to najlepsze nieinwazyjne badanie prenatalne?

Test NIFTY to najpopularniejszy spośród badań NIPT. Przez lekarzy często uznawany jest za najlepsze badanie prenatalne nieinwazyjne, które jest dostępne na rynku. Zakres analizy obejmuje możliwość wykrycia aż 94 choroby genetyczne, dlatego zapewnia szerokie możliwości diagnostyczne. Na rynku dostępna jest wersja NIFTY PRO, w której w cenie badania ujęte jest ubezpieczenie wyniku.

Test NIFTY cena – dlaczego test NIFTY tyle kosztuje?

Test NIFTY cena wynika ze stopnia zaawansowania genetycznej analizy – badanie NIFTY wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego, a także wyszkolonego personelu laboratoryjnego, dodatkowo zapewnia 99% skuteczności. Nie jest to badanie, które można wykonać niskim kosztem w każdej placówce, dlatego też test NIFTY wiąże się ze stosunkowo wysoką ceną. Z pewnością badanie jest warte poniesionych kosztów.

Nasi partnerzy