Jak można wykonać badanie WES za granicą? Przeskocz do treści

Jak można wykonać badanie WES za granicą?

Nasze DNA składa się z wielu tysięcy genów. W każdym z nich znaleźć może się wada powodująca pewną chorobę. W diagnostyce najlepiej więc zdecydować się na badanie, które sprawdza każdy z nich. Tego typu badaniem jest test WES. Jest to najszerszy dostępny test genetyczny, który możemy wykonać również za granicą. Umożliwia to laboratorium TestDNA. Zobacz, jak wykonać badanie WES za granicą!

Spis treści:

  1. Na czym polega badanie WES?
  2. Jak wykonać badanie WES za granicą?

Na czym polega badanie WES?

Badanie WES to nowoczesny test genetyczny o szerokim zakresie. Wykonuje się go za pomocą Sekwencjonowania Nowej Generacji (NGS). Technologia ta pozwala przeanalizować każdy gen, dzięki czemu wykryć możemy wiele chorób genetycznych. Badanie to wykorzystywane jest m.in. w diagnostyce zaburzeń ze spektrum autyzmu, padaczki czy chorób metabolicznych.

Badanie WES w standardowej wersji jest niezwykle czułe i dokładne. Pacjent może jednak zdecydować się na jego najszerszą wersję – test WES Complex. W takim przypadku wykonane zostanie standardowe badanie WES, a także badanie kariotypu oraz badanie biochemiczne, jeśli zostanie wykryta choroba metaboliczna. Jest to tzw. badanie multiomiczne. Jest to najszersze badanie genetyczne, jakie możemy wykonać.

Jak wykonać badanie WES za granicą?

Test WES wykonać możemy, nawet przebywając poza granicami Polski. Jest to możliwe w laboratorium TestDNA. Wykonanie takiego testu jest bardzo proste. Wystarczy skontaktować się z laboratorium i dogadać wszystkie szczegóły. Nasz konsultant w dogodny dla Państwa zorganizuje badanie.

Badanie WES, również to wykonywane za granicą, zawsze rozpoczyna się od konsultacji z genetykiem. W przypadku pacjentów znajdujących się poza Polską konsultacja jest telefoniczna. Kosztuje ona 300 zł, ale kwota ta później jest odliczana od zapłaty za badanie. Następnie na adres pacjenta bezpłatnie przesyłany jest zestaw do pobrania próbki do badania, czyli suchej kropli krwi. Wraz z zestawem do pacjenta przesyłana jest dokładna instrukcja pobrania.

Pobraną próbkę należy odesłać do laboratorium na własny koszt. Należy dołączyć do niej wypełnione dokumenty zlecające badanie. Gdy tylko przesyłka do nas trafi, nasi laboranci niezwłocznie rozpoczną analizę. Jej wynik pacjent otrzyma w języku polskim i angielskim. Po badaniu istnieje możliwość bezpłatnego skonsultowania go z lekarzem genetykiem.

Oceń artykuł
Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy