Dobre samopoczucie w czasie ciąży – poznaj skuteczne sposoby Przeskocz do treści

Dobre samopoczucie w czasie ciąży – poznaj skuteczne sposoby

W czasie ciąży towarzyszy Ci huśtawka hormonalna, która powoduje zmiany nastrojów. To całkowicie normalne. Warto jednak zadbać o dobre samopoczucie, które jest bardzo ważne nie tylko dla Ciebie, ale również Twojego malucha. Radosna, wypoczęta i niezestresowana mama? To jak najbardziej możliwe – poznaj sposoby na dobre samopoczucie w czasie ciąży!

Dobre samopoczucie w czasie ciąży? Zdrowa dieta to podstawa

Zdrowa, zbilansowana dieta przyczynia się do poprawy samopoczucia – nie tylko w ciąży. Tym bardziej nosząc dziecko pod sercem, powinnaś zadbać o odpowiedni jadłospis. Karmisz nim nie tylko siebie, ale również swoje dziecko!

Dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wszelkich składników odżywczych, witamin i minerałów umożliwia prawidłowe odżywienie komórek. Spożywając dużo warzyw, owoców, chudego mięsa i pełnoziarnistych produktów, będziesz więc pełna energii i radosna, nie odczujesz również problemów związanych z niedoborami.

Jeśli dopadną Cię chwilę słabości i znużenia, nie sięgaj po batony, cukierki czy chipsy – świetnie sprawdzą się orzechy, suszone owoce czy gorzka czekolada. Odpowiednia dieta pozwoli Ci również nie przytyć w ciąży więcej niż to konieczne – dzięki temu będziesz nie tylko czuć się lepiej, ale również szybciej wrócisz do formy po urodzeniu dziecka.

Ciekawy artykuł: Dieta w ciąży: czego nie jeść w ciąży?

Zadbaj o swój wygląd – wybierz odpowiednie ubrania i kosmetyki

Nic tak nie poprawia samopoczucia kobiety, jak doskonały wygląd. Także w ciąży powinnaś więc wyglądać i czuć się wspaniale. Nie rezygnuj z modnych ubrań (obecnie działy ciążowe wielu sklepów są naprawdę rozbudowane!), delikatnego makijażu czy drobnych zabiegów pielęgnacyjnych (nieinwazyjnych, najlepiej na twarz).

Nie ukrywaj się też pod ogromnymi ubraniami – ciało kobiety w ciąży zawsze wygląda pięknie, a z powodu burzy hormonów przyszła mama promienieje! Pamiętaj też o odpowiedniej dla ciężarnych pielęgnacji – unikniesz w ten sposób rozstępów czy naciągniętej skóry na brzuchu. Powinnaś dobierać kosmetyki bezpieczne nie tylko dla Ciebie, ale również Twojego maluszka. Wybieraj więc świadomie, uważnie czytając składy.

To może Cię zainteresować: Pierwsze oznaki ciąży [INFOGRAFIKA]

Ruch i świeże powietrze – najlepszy sposób na poprawę samopoczucia

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, nie powinnaś rezygnować z lekkiej aktywności fizycznej, która pomoże Ci zadbać o dobre samopoczucie w czasie ciąży. Musi być ona jednak dobrana do czasu trwania ciąży oraz Twojej kondycji. Najlepiej sprawdzą się po prostu spacery, podczas których nie tylko dotlenisz mózg i wszystkie komórki organizmu, ale również rozciągniesz mięśnie.

Wiele klubów fitness ma w swojej ofercie specjalne zajęcia dla przyszłych mam. Możesz wybrać się więc na jogę czy gimnastykę pod okiem profesjonalisty. Aktywność fizyczna w ciąży nie tylko poprawi Twoje samopoczucie, ale również ułatwi Ci poród, a po urodzeniu maluszka – powrót do formy.

Zobacz też: Sport w ciąży – co z aktywnością fizyczną w tym szczególnym czasie?


Ten artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Niedopuszczalne jest zwielokrotnianie, modyfikowanie, publiczne odtwarzanie i / lub udostępnianie Serwisu, jego części, materiałów w nim zamieszczonych i / lub ich części, za wyjątkiem przypadków wskazanych w obowiązujących w tym zakresie przepisach prawa.

Zdjęcie: © choreograph/pl.123rf.com

5/5 - (2 głos / głosy)
5/5 - (2 głos / głosy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy