Jakie jest ryzyko poronienia kolejnej ciąży po łyżeczkowaniu? Przeskocz do treści

Jakie jest ryzyko poronienia kolejnej ciąży po łyżeczkowaniu?

“Niedawno miałam zabieg łyżeczkowania (10 tc) i teraz przygotowujemy się drugi raz do starań o dzidziusia. Jaka jest szansa, że nam się uda? Jeśli się uda od razu, jakie jest ryzyko poronienia tej ciąży? Czy taka ciąża wymaga podtrzymania? Natalia”

(odpowiedź redakcji w dalszej części artykułu)

REKLAMA
Odpowiedź redakcji:

Poronienie i zabieg łyżeczkowania nie przekreślają szansy na urodzenie zdrowego dziecka. Po pierwszym poronieniu procentowe szanse na donoszenie ciąży wynoszą aż 80-87%.

Jakie jest ryzyko poronienia kolejnej ciąży po łyżeczkowaniu

Kolejna ciąża po łyżeczkowaniu możliwa gdy nastąpi całkowite wygojenie organów rodnych i pojawi się owulacja. Zwykle ma to miejsce w okresie 2-8 tygodni od zabiegu łyżeczkowania.

Lekarze zalecają, aby starania o ciążę rozpocząć najwcześniej po 3 miesiącach od poronienia. Jest to jednak kwestia indywidualna i warto skonsultować się z lekarzem.

To, czy lekarz zaleci lekarstwa na podtrzymanie ciąży zależy od Pani stanu zdrowia, czasami jednak nie ma takiej konieczności. Bardzo ważne jest teraz poznanie przyczyny poronienia i odpowiednie przygotowanie do ciąży w tym przyjmowanie kwasu foliowego oraz zadbanie o powrót do równowagi psychicznej

Dowiedz się więcej:
Masz pytanie?
Napisz do nas na adres info@prekoncepcja.pl z dopiskiem “Wasze pytania”. Opublikujemy je anonimowo wraz z odpowiedzią na stronie prekoncepcja.pl.

4.7/5 - (3 głos / głosy)
4.7/5 - (3 głos / głosy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy