Czy warto zrobić badania prenatalne test NIFTY Warszawa? Przeskocz do treści

Czy warto zrobić badania prenatalne test NIFTY Warszawa?

Planując ciążę warto zastanowić się nad wykonaniem badań prenatalnych. Dzięki nim można dowiedzieć się, czy rozwój dziecka jest prawidłowy lub w odpowiednim czasie wykryć różne wady płodu. Na rynku medycznym dostępna jest cała gama badań prenatalnych, z których każde sprawdza coś innego. Właściwie diagnostyką prenatalną można nazwać każde badanie, które ocenia stan dziecka jeszcze przed urodzeniem. Przeprowadzenie ich daje przyszłym rodzicom poczucie bezpieczeństwa, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości pozwala na wczesną diagnozę i leczenie.

Test NIFTY Warszawa to najchętniej wybierane badanie prenatalne?
Test NIFTY Warszawa – dlaczego warto wykonać test NIFTY pro?
Test NIFTY Warszawa, czy cena testu NIFTY jest uzależniona od lokalizacji?
Test NIFTY Warszawa – czego dotyczy ubezpieczenie testu NIFTY pro?

Test NIFTY Warszawa to najchętniej wybierane badanie prenatalne.

Test NIFTY Warszawa jest jednym z nieinwazyjnych badań prenatalnych. Wykonywane jest z krwi mamy, która zawiera DNA dziecka. Badanie NIFTY pozwala zbadać nienarodzone dziecko w kierunku trisomii 21. (zespół Downa), trisomii 18. (zespół Edwardsa), trisomii 13. (zespół Patau) i innych chorób genetycznych. Dzięki temu badaniu można sprawdzić w sumie 94 wady genetyczne płodu już od 10 tygodnia ciąży. Skuteczność i bezpieczeństwo testu NIFTY uzyskiwana jest dzięki wykorzystaniu w laboratorium metody NGS w połączeniu z zaawansowanymi technikami bioinformatycznymi.

Test NIFTY Warszawa – dlaczego warto wykonać test NIFTY pro?

Test NIFTY Warszawa jest przede wszystkim bardzo bezpieczny, nie ma ryzyka poronienia czy infekcji wewnątrzmacicznej. Badanie jest wysoce skuteczne, z czułością ponad 99% oraz najszerszą walidacją kliniczną. Jest jedynym badaniem prenatalnym przetestowanym na bardzo dużej grupie pacjentek (ponad 145 tysięcy). To proste badanie z próbki krwi pozwala wszechstronnie sprawdzić stan płodu. Test NIFTY Warszawa można wykonać również w domu, a do pobrania krwi nie trzeba być na czczo. Prawidłowy wynik test NIFTY pomoże przyszłym rodzicom odzyskać spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Test NIFTY Warszawa, czy cena testu NIFTY jest uzależniona od lokalizacji?

Cena testu NIFTY pro Warszawa wynosi łącznie 2397 zł. Kwota ta obejmuje analizę, ubezpieczenie, pobranie próbki krwi w placówce lub w domu oraz wydanie wyniku. W cenie NIFTY pro dostępna jest również konsultacja z lekarzem genetykiem, jeśli uzyskany będzie nieprawidłowy wynik. Dostępna jest również opcja odroczonych płatności.

Test NIFTY Warszawa – czego dotyczy ubezpieczenie testu NIFTY pro?

Test NIFTY pro należy do grupy badań NIPT, razem z Sanco czy Panoramą. Jednak wyłącznie NIFTY pro posiada ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego. Taki wynik jest niezwykle rzadki, lecz niestety dotyczy wszystkich testów typu NIPT. Jednak jedynie test NIFTY pro Warszawa gwarantuje w takim przypadku wysoką rekompensatę w wysokości nawet do 210 000 zł. Ubezpieczenie NIFTY obejmuje również wynik pozytywny, w przypadku którego refundowane jest wykonanie innych badań prenatalnych takich jak amniopunkcja, do około 2600 zł.

Nasi partnerzy