Bezpieczne kroki do zdrowia – test NIFTY Warszawa Przeskocz do treści

Bezpieczne kroki do zdrowia – test NIFTY Warszawa

Poznanie i zrozumienie zdrowia i potrzeb dziecka to coś, co dla wszystkich przyszłych rodziców jest bardzo ważne. Medycyna prenatalna w ciągu ostatnich czasów zrobiła ogromne postępy. Jednym z najczęściej wybieranych badań prenatalnych jest test NIFTY. Badanie pozwala w sposób nieinwazyjny ocenić ryzyko wystąpienia nieprawidłowości genetycznych u nienarodzonego dziecka. Dowiedzmy się, czy test NIFTY Warszawa analizuje wolne płodowe DNA oraz jakie daje nam możliwości.

Czy test NIFTY Warszawa analizuje wolne płodowe DNA?
Czy test NIFTY Warszawa to test NIPT?
Jakie choroby bada test NIFTY Warszawa?
Ile kosztuje test NIFTY Warszawa i kiedy można wykonać badanie?

Czy test NIFTY Warszawa analizuje wolne płodowe DNA?

Test NIFTY Warszawa niezależnie od miejscowości analizuje wolne płodowe DNA (cffDNA). Krąży we krwi mamy i to właśnie ono podlega analizie. Badanie NIFTY nie wiąże się z ryzykiem poronienia. Test jest całkowicie bezpieczny dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego malucha. W końcu NIFTY należy do grupy badań NIPT, czyli nieinwazyjnych badań prenatalnych. To doskonały wybór dla kobiet w ciąży.

Czy test NIFTY Warszawa to test NIPT?

Badanie NIFTY to właśnie test NIPT. Określa się go również jako badanie wolnego płodowego DNA. Pozwala na wykrycie zaburzeń genetycznych u płodu w sposób całkowicie bezpieczny. Test NIFTY Warszawa i okolice – istnieje tam wiele placówek, gdzie możesz zlecić wykonanie badania. Warto zastanowić się nad wykonaniem badana NIFTY. Wiarygodność test NIFTY jest na wysokim poziomie.

Jakie choroby bada test NIFTY Warszawa?

Test NIFTY Warszawa bada wiele chorób. Jednak szerszy zakres ma NIFTY pro, bada aż 94 choroby genetyczne. Test NIFTY Warszawa pozwala na wykrycie wielu chorób genetycznych. Zakres badania: 6 trisomii i 4 choroby związane z nieprawidłową liczbą chromosomów płci, 84 mikrodelecje/mikroduplikacje, ustalenia przypadkowe oraz płeć dziecka na życzenie. W tym znajdują się trzy najczęściej występujące trisomie – zespół Downa, Zespół Patau oraz Edwardsa. Tak szeroki zakres jest bardzo korzystny dla przyszłych mam. Szczególnie, że próbką do badania jest jedynie krew.

Ile kosztuje test NIFTY Warszawa i kiedy można wykonać badanie?

Cena testu NIFTY w Warszawie może myć podoba, jak w innych miastach. Różnić się może względem laboratorium. Badanie NIFTY pro kosztuje około 2400 zł. W cenie zawarte jest ubezpieczenie na wypadek wyniku fałszywie negatywnego. Badanie można wykonać już od 10 tygodnia ciąży. Jest to z pewnością jedna z wielu zalet tego badania. Dokładny test – pozwoli na spokojną ciążę.

Nasi partnerzy