Przeskocz do treści

Test NIFTY: Nieinwazyjne badanie prenatalne dostępne w Warszawie

Test NIFTY, jako jedna z zaawansowanych form nieinwazyjnego badania prenatalnego (NIPT), oferuje przyszłym rodzicom ważne informacje o zdrowiu genetycznym ich nienarodzonego dziecka. Badanie NIFTY wykonuje się z próbki krwi przyszłej mamy. Dzięki temu test jest bezpieczny, a oprócz tego szybki i dokładny. Jakie korzyści niesie za sobą to badanie? Jakie są jego główne zalety, gdzie można je wykonać oraz jakie są koszty związane z testem NIFTY w Warszawie?

NIFTY – szeroki test NIPT
Test NIFTY – wiarygodność wyniku
Gdzie zrobić test NIFTY i jaka jest cena badania?
Test NIFTY Warszawa – kiedy zrobić badanie?

NIFTY – szeroki test NIPT

Test NIFTY analizuje wolne płodowe DNA znajdujące się w krwi mamy, pozwalając na wykrycie ryzyka różnych chorób genetycznych, tym najczęściej występujących trisomii, takich jak zespół Downa (21), zespół Edwardsa (18) i zespół Pataua (13). Rozszerzona wersja badania, NIFTY pro oferuje również możliwość sprawdzenia płci dziecka (na życzenie). Test NIFTY pro jest badaniem NIPT, który ma bardzo szeroki zakres. Analizuje 102 nieprawidłowości. Dla zespołu Downa czułość badania wynosi ponad 99%. Dzięki temu, test NIFTY stanowi kompleksowe badanie prenatalne.

Test NIFTY – wiarygodność wyniku

Test NIFTY charakteryzuje się wysoką dokładnością, przekraczającą 99% skuteczności w wykrywaniu ryzyka zespołu Downa. Wiarygodność testu NIFTY potwierdza szeroka walidacja kliniczna oraz to, że NIFTY wykonano na całym świecie już około 10 000 000 razy. Wiele przyszłych mam decyduje się na wykonanie tego badania. Wykonanie NIFTY nie wiąże się z ryzykiem poronienia, jak w przypadku inwazyjnych badań prenatalnych, takich jak np. amniopunkcja.

Gdzie zrobić test NIFTY i jaka jest cena badania?

Gdzie zrobić test NIFTY? Wiele mam może się nad tym zastanawiać. W Polsce różne placówki umożliwiają wykonanie badania. Test NIFTY Warszawa jest jednym z miast, gdzie można wykonać test. Cena testu NIFTY pro wynosi około 2400 zł. Warto pamiętać o tym, że na rynku dostępne są różne rodzaje testu NIFTY. Warto dokładnie porównać oferty różnych miejsc, aby wybrać najkorzystniejszą opcję zarówno pod względem kosztów, jak i zakresu świadczonych usług.

Test NIFTY Warszawa – kiedy zrobić badanie?

Test NIFTY można wykonać już od 10 tygodnia ciąży, co zapewnia wystarczającą ilość wolnego DNA płodowego w krwi przyszłej mamy. Pozwala to na wczesne i precyzyjne wykrycie ryzyka ewentualnych nieprawidłowości oraz zapewnia wystarczająco dużo czasu na podjęcie odpowiednich kroków. Badania prenatalne mogą przynieść spokój przyszłej mamie, która martwi się o zdrowie swojego maluszka. Dlatego warto wykonać nieinwazyjny test prenatalny z krwi o wysokiej czułości.

Nasi partnerzy