Nowoczesne badanie genetyczne dla kobiet w ciąży – test NIFTY Przeskocz do treści

Nowoczesne badanie genetyczne dla kobiet w ciąży – test NIFTY

Każda kobieta w ciąży chce mieć pewność, że jej maleństwo rozwija się prawidłowo i jest zdrowe. Zadajemy sobie więc wiele pytać w tym temacie. Obecna technologia daje nam możliwości sprawdzenia stanu zdrowia maluszka, oceny ryzyka wystąpienia chorób genetycznych. Warto więc zapoznać się z testem NIFTY i jego możliwościami. Szczególnie rozszerzona wersja- test NIFTY Warszawa pro zasługuje na naszą uwagę. Badanie NIPT, które jest bezpieczne i wiarygodne – to właśnie test NIFTY.

Na czym polega test NIFTY?
Jakie choroby wyklucza NIFTY?
Test NIFTY Warszawa – gdzie zrobić badanie?
NIFTY cena – ile kosztuje test NIFTY pro i co obejmuje?

Na czym polega test NIFTY?

Test NIFTY to nieinwazyjne badanie NIPT, które można wykonać już od 10 tygodnia ciąży. To badanie prenatalne pozwalające wykryć pewne wady genetyczne płodu, takie jak zespół Downa. Próbką do badania jest krew przyszłej mamy, a analizie podlega wolne płodowe DNA. Zaletą badanie wolnego płodowego DNA jest jego bezpieczeństwo – nie niesie ryzyka dla matki oraz dziecka. Wynik dostępny jest maksymalnie do 10 dni.

Jakie choroby wyklucza NIFTY?

Badanie NIFTY, w szczególności NIFTY pro ma bardzo szeroki zakres. Bada 94 choroby genetyczne: 6 trisomii, 4 choroby związane z nieprawidłowościami chromosomów płci oraz 84 mikrodelecje/mikroduplikacje. Można poznać również płeć dziecka na życzenie. Mimo bardzo wysokiej czułości dla zespołu Downa (ponad 99%), warto pamiętać o konsultacji wyniku z lekarzem genetykiem. Niektóre laboratoria oferują taką możliwość w cenie testu lub za niską opłatą.

Test NIFTY Warszawa – gdzie zrobić badanie?

Test NIFTY Warszawa, czy Gdańsk – gdzie zrobić test NIFTY? Na terenie całej Polski znajdują się laboratoria, które oferują badanie NIFTY pro. Ten test NIPT jest bardzo powszechny w związku z tym łatwo znajdziemy informacje w internecie. Przy okazji wybierania placówki warto zwrócić również uwagę na certyfikaty, oryginalność testu NIFTY oraz opinie innych pacjentów. Szczególnie dla przyszłych mam będą one istotne. Badanie niestety nie jest refundowane w ramach NFZ. Można je wykonać jedynie prywatnie.

NIFTY cena – ile kosztuje test NIFTY pro i co obejmuje?

Cena testu NIFTY może różnić się w zależności od wybranego miejsca i specyfiki badania. Średni koszt NIFT pro to około 2300-2400 zł. Dodatkowo w cenie zawarte jest ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego. To jedyny na rynku test NIPT z ubezpieczeniem. Oczekiwanie przyjścia dziecka na świat to niezwykły czas pełen emocji. Warto skorzystać z nowoczesnych badań takich jak test NIFTY. Zadbajmy o swój spokój w ciąży.

Nasi partnerzy