Niepłodność - badanie zyskujące popularność Przeskocz do treści

Niepłodność – badanie zyskujące popularność

Badania na niepłodność - dlaczego tak szybko zyskują na popularności, Badania na niepłodność - czym można je wykonać za granicą, Badanie na niepłodność - jak wyglądanie pobranie próbki do badania, Badanie na niepłodność - jakie badanie ma najszerszy zakres

Niepłodność przez wielu lekarzy jest zaliczana do chorób cywilizacyjnych – coraz częściej wiąże się z trybem życia, nieodpowiednią dietą czy stresem. Problem dotyka pary w bardzo różnym wieku – nawet jeśli są to osoby pozornie zdrowe. Niepłodność można jednak leczyć, szczególnie że istnieje wiele nowoczesnych badań, które diagnozują schorzenie i pozwalają na dobranie odpowiedniej metody leczenia.

Badania na niepłodność – dlaczego tak szybko zyskują na popularności?
Badania na niepłodność – czym można je wykonać za granicą?
Badanie na niepłodność – jak wyglądanie pobranie próbki do badania?
Badanie na niepłodność – jakie badanie ma najszerszy zakres?

Badania na niepłodność – dlaczego tak szybko zyskują na popularności?

Badania na niepłodność zyskują na popularności, ponieważ problem z posiadaniem potomstwa dotyka coraz większą ilość par. Niepłodność nie dotyka już sporadycznych osób – dotyczy wielu par i małżeństw, nawet w wieku 20-25 lat. Badania na niepłodność pozwalają na szybką diagnostykę i dobranie odpowiedniej metody leczenia niepłodności, której pożądanym efektem jest pojawienie się ciąży.

Badania na niepłodność – czym można je wykonać za granicą?

Badania na niepłodność można wykonywać zarówno w Polsce, jak i za granicą. Popularnością cieszą się w szczególności kliniki na zachodzie, w których można nie tylko diagnozować niepłodność, ale również ją leczyć. Oferta skierowana jest do osób mieszkających poza granicami naszego kraju, jak i tych, którzy do zachodnich klinik na leczenie specjalnie wyjeżdżają z Polski.

Badanie na niepłodność – jak wyglądanie pobranie próbki do badania?

Podstawowe badania na niepłodność obejmują bardzo szeroki zakres – dotyczą diagnostyki ewentualnych chorób na podstawie badania krwi, wymazów czy badania USG. Zazwyczaj próbką jest krew żylna lub np. wymaz z pochwy. W przypadku mężczyzn można badać również jakość nasienia – wówczas konieczna jest próbka spermy, którą mężczyzna musi uzyskać w laboratorium bezpośrednio przed badaniem.

Badanie na niepłodność – jakie badanie ma najszerszy zakres?

Szeroki zakres mają badania genetyczne na niepłodność, które analizują ewentualne zmiany w obrębie genów. Najlepsze zobrazowanie sytuacji genetycznej organizmu daje nowoczesne badanie WES, które obejmuje cały ludzki genom.

Nasi partnerzy