Nieinwazyjne badania prenatalne - test NIFTY Przeskocz do treści

Nieinwazyjne badania prenatalne – test NIFTY

Dzisiejszy świat medycyny daje nam możliwość wykonywania badań w ciąży, a co istotne – nieinwazyjnych. Takim badaniem jest test NIFTY. Wykonuje się go w przypadku wyników odbiegających od normy bądź u kobiet w ciąży po 35 roku życia, gdy ryzyko chorób genetycznych płodu wzrasta. Dlaczego tak wiele kobiet decyduje się na test NIFTY i jakie schorzenia może wykryć to badanie prenatalne?

Dlaczego kobiety decydują się na wykonanie testu NIFTY?
Jakie schorzenia można sprawdzić w cenie testu NIFTY?
Wiarygodność testu NIFTY
Gdzie zrobić test NIFTY w Katowicach?

Dlaczego kobiety decydują się na wykonanie testu NIFTY?

Większość kobiet decyduje się na wykonanie testu NIFTY, ponieważ jest wysoce czuły w porównaniu do np. testu FMF. Daje pewność wyniku na poziomie 99,9 %.Pacjentki pragną wiedzieć, czy ich dziecko jest nosicielem wady genetycznej i czy jest zdrowe. Bardzo istotnym faktem jest to, że test jest nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny do wykonania od 10-tego tygodnia ciąży.

Jakie schorzenia można sprawdzić w cenie testu NIFTY?

Badanie NIFTY to badanie prenatalne, które określa ryzyko wystąpienia choroby genetycznej u dziecka – nieprawidłowości w budowie chromosomów w DNA dziecka. Dodatkowo jest w stanie wykryć między innymi trisomię chromosomu 21zespół Downa, trisomię chromosomu 18 – zespół Edwardsa, trisomię chromosomu 13 – zespół Patau, a także trisomię chromosomu 9,16 oraz 22. Decydując się na test NIFTY możemy wybrać pakiet, który będzie obejmował mniejszy bądź większy zakres nieprawidłowości.

Wiarygodność testu NIFTY

Badania NIFTY dzięki wysokiej czułości są niezwykle dokładne i wynik testu NIFTY pozwala w 99,9 % potwierdzić bądź wykluczyć ryzyko wady genetycznej dziecka. Dokładnością dorównuje amniopunkcji, lecz w przeciwieństwie do niej – test NIFTY nie jest badaniem inwazyjnym. Całkowicie bezpiecznie można go wykonać u ciężarnej kobiety od 10 tygodnia ciąży.

Gdzie zrobić test NIFTY w Katowicach?

Test NIFTY – gdzie zrobić? To pytanie zadaje sobie w głowie każdy, kto rozważa wykonanie testu. Ważne, aby placówka była sprawdzona. Badanie możesz wykonać w testDNA Laboratorium, które znajduje się w Katowicach. Umożliwiają pobranie próbki w zaciszu domowym poprzez zamówienie zestawu lub poprzez wizytę pielęgniarki, czy położnej. Test NIFTY cena to 1900-2200 zł.

Nasi partnerzy