5 naturalnych sposobów na rozstępy w ciąży Przeskocz do treści

Naturalne metody na rozstępy w ciąży – które z nich są najskuteczniejsze?

Twoje ciało w ciąży naturalnie się powiększa, aby zrobić miejsce dla dziecka. Niestety powoduje to powstawanie rozstępów, które nie są mile widziane u żadnej przyszłej mamy. Możemy z nimi walczyć za pomocą domowych sposobów. Sprawdź, jakie są najlepsze naturalne metody na rozstępy w ciąży!

Spis treści:

  1. Dlaczego w ciąży pojawiają się rozstępy?
  2. 5 najlepszych naturalnych sposobów na rozstępy w ciąży

Dlaczego w ciąży pojawiają się rozstępy?

W trakcie ciąży Twoje dziecko cały czas wzrasta i się rozwija. Potrzebuje więc coraz więcej miejsca. W konsekwencji Twoja skóra się rozciąga, a zawarte w niej włókna kolagenowe pękają. Naskórek pozostaje nienaruszony, ale pojawiają się różowe i czerwone prążki na skórze. Z czasem mogą one zacząć jaśnieć.

Rozstępy na skórze w ciąży zwykle pojawiają się między 6 a 7 miesiącem ciąży. Nie jest to jednak reguła. U jednych kobiet mogą one pojawić się wcześniej, a inne przyszłe mamy nie będą się z nimi zmagać wcale.

5 najlepszych naturalnych sposobów na rozstępy w ciąży

Rozstępy w ciąży wcale nie muszą się pojawić. Możesz im zapobiec poprzez:

  • Częste nawilżanie skóry – dzięki temu Twoja skóra będzie bardziej elastyczna, więc jej rozciąganie nie spowoduje pojawienia się rozstępów. Smarować możesz się drogeryjnymi kremami, ale także oliwką dla dzieci czy oliwą z oliwek tłoczoną na zimno. Pamiętaj, że musisz robić to regularnie, aby zauważyć efekty.
  •  Wykonywanie delikatnego peelingu 1-2 razy w tygodniu – dzięki temu złuszczysz martwy naskórek. Świetnie sprawdzą się do tego domowe peelingi wykonane z kawy, białego cukru lub soli.
  •  Masowanie skóry – dzięki temu stanie się ona bardziej elastyczna. Do masowania najlepiej użyć kremu lub oliwki i robić to od razu po kąpieli za pomocą kulistych ruchów. Świetnie sprawdzą się także masaże wykonywane za pomocą prysznica poprzez naprzemienne zmienianie temperatury strumienia wody.
  •  Odżywcza dieta – Twoje posiłki mają ogromny wpływ na kondycję Twojej skóry. Jeśli chcesz uniknąć rozstępów, postaraj się jeść dania bogate w witaminę A, C i E oraz krzem i cynk.
  •  Aktywność fizyczna – każda jej forma uelastycznia Twoją skórę i poprawia krążenie krwi. Twój ruch nie tylko pozwoli Ci zapobiec powstawaniu rozstępów, ale także świetnie wpłynie także na rozwój ciąży. Ciężarnym szczególnie poleca się takie formy aktywności jak pilates, joga oraz pływanie. Pamiętaj, że Twoja aktywność w ciąży nie musi być intensywna. Ważniejsze, aby była regularna.
Oceń artykuł
Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy