Przeskocz do treści

Jak zajść w ciążę z dziewczynką?

Jak począć dziewczynkę? Nie ma na to jednego sprawdzonego sposobu. Rodzice przy zapłodnieniu nie mają bezpośredniego wpływu na płeć dziecka. Często jednak testują różne sposoby. Stosowany jest chiński kalendarz, odpowiednia dieta czy pozycja, żeby zrobić dziewczynkę. Przedstawiamy najciekawsze sposoby na poczęcie córeczki!

Spis treści:

1. Jak wybrać płeć dziecka?
2. Jak zapłodnić dziewczynkę? Nie pozwól sobie na orgazm
3. Jak zrobić córeczkę? Zastosuj chiński kalendarz
4. Jak począć dziewczynkę? Monitoruj owulację
5. Jak zrobić dziewczynkę? Stosuj odpowiednią dietę
6. Jaka pozycja, żeby zrobić dziewczynkę?

Jak wybrać płeć dziecka?

Płeć dziecka jest zależna od chromosomów płciowych, które maluch otrzyma od rodziców. Dziewczynka otrzymuje chromosomy XX, a chłopiec XY. Komórka jajowa matki zawiera zawsze chromosom X. Płeć jest więc determinowana przez plemnik, który może zawierać chromosom Y lub chromosom X.

Mężczyzna nie ma żadnego wpływu na to, który z jego plemników zapłodni komórkę jajową. Płci dziecka nie da się więc zaplanować. Można próbować sposobów, które mogą nam w tym pomóc. Ich skuteczność jest jednak dość wątpliwa.

Jak zapłodnić dziewczynkę? Nie pozwól sobie na orgazm

Środowisko pochwy najczęściej jest kwaśne. Nie są w stanie przeżyć w nim plemniki zawierające chromosom Y. Podczas orgazmu środowisko pochwy z kwaśnego zmienia się na zasadowe. Jego brak znacząco zwiększa więc szanse na poczęcie dziewczynki.

Środowisko pochwy może się też zmieniać w zależności od głębokości. Pochwa jest bardziej kwaśna bliżej wejścia. Szanse na urodzenie dziewczynki zwiększą się, więc jeśli penetracja nie będzie zbyt głęboka.

Jak zrobić córeczkę? Zastosuj chiński kalendarz

Zdaniem starożytnych Chińczyków na płeć dziecka wpływ ma wiek matki oraz faza księżyca. Sporządzili więc specjalny kalendarz, który miał ułatwiać zaplanowanie płci maluszka. Bez problemu znaleźć można go w internecie.

Według Chińczyków największe szanse na urodzenie córeczki mają kobiety w wieku od 30 do 32 lat. Powinny one starać się o dziewczynkę od lutego do listopada. W pozostałych miesiącach mają większe szanse na spłodzenie chłopca. Dla porównania – dwudziestolatki największe szanse na poczęcie dziewczynki mają jedynie w styczniu, marcu i październiku.

Jak począć dziewczynkę? Monitoruj owulację

Data owulacji może mieć znaczenie w kontekście planowania płci dziecka. Plemniki z chromosomem X na ogół żyją dłużej w kanale rodnym kobiety. Planując poczęcie dziewczynki, warto więc współżyć 2-3 dni przed owulacją. W tym czasie plemniki męskie zginą lub osłabną, więc żeński plemnik będzie miał większe szanse na dotarcie do komórki jajowej.

W monitorowaniu owulacji może pomóc aplikacja do planowania płci dziecka. Możemy pobrać ją na swój smartfon. Listę takich aplikacji znajdziemy wpisując “kalendarzyk miesiączkowy” w wyszukiwarce sklepu z aplikacjami.

Jak zrobić dziewczynkę? Stosuj odpowiednią dietę

W poczęciu córeczki pomóc może również odpowiednia dieta. Powinna być ona bogata w produkty zakwaszające organizm np. produkty mączne, mięso, owoce morza czy jaja. Dzięki temu środowisko w pochwie będzie bardziej kwaśne, a to zwiększy szanse na urodzenie dziewczynki.

Dieta przyszłej mamy powinna być również bogata w magnez i wapń. Kobieta powinna więc spożywać m.in. rośliny strączkowe, sery, jogurty i otręby. Płodzeniu córeczki nie sprzyjają bardzo słone potrawy. Należy więc ich unikać.

Jaka pozycja, żeby zrobić dziewczynkę?

Wpływ na płeć dziecka może mieć również pozycja seksualna. Poczęciu dziewczynki sprzyjają pozycje, w których penetracja nie jest zbyt głęboka. Świetnie sprawdzi się tutaj np. klasyczna pozycja misjonarska. Poczęcia dziewczynki nie ułatwi nam pozycja na pieska czy pozycja na jeźdźca. Są to pozycje sprzyjające urodzeniu chłopca.

3.5/5 - (51 głos / głosy)
3.5/5 - (51 głos / głosy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy