Przeskocz do treści

Jak przygotować się do testu NIFTY?

Test NIFTY to najpopularniejszy spośród dostępnych na rynku testów NIPT. Wielu rodziców i lekarzy genetyków rekomenduje wykonywanie tej analizy. Nie trzeba w żaden specjalny sposób przygotowywać się do badania. Ciężarna zgłasza się o dowolnej porze i nie musi być na czczo – z próbki krwi wyodrębnia się wolne płodowe DNA dziecka, które nie jest zależne od czynników zewnętrznych.

Co to NIFTY w Warszawie?
Po co wykonuje się test NIFTY i NIFTY pro?
Test NIFTY pro a inne badania prenatalne
Gdzie zrobić test NIFTY w Warszawie i okolicach?

Co to NIFTY w Warszawie?

Test NIFTY gdzie zrobić? Zarówno w Warszawie, jak i w każdym innym mieście badanie NIFTY wykonywane jest na takich samych zasadach. Badanie wolnego płodowego DNA polega na tym, że z krwi ciężarnej wyodrębnia się cffDNA, czyli materiał genetyczny płodu. W odpowiedniej ilości do wykonania testu pojawia się on w krwi w 10 tygodniu ciąży. Nowoczesne badanie prenatalne pozwala sprawdzić z dokładnością do 99% czy w DNA dziecka nie są obecne mutacje genetyczne odpowiadające za wiele chorób.

Po co wykonuje się test NIFTY i NIFTY PRO?

Test NIFTY oraz test NIFTY PRO wykonuje się w celu diagnostyki prenatalnej. Badania prenatalne już od 10 tygodnia ciąży są w stanie wykryć nawet 94 różne wady genetyczne u dzieci – żaden inny test nie ma tak szerokiego zakresu. Test cieszy się popularnością nie tylko dzięki swojej wiarygodności – jest również nieinwazyjny, a więc pozwala na bezpieczną diagnostykę płodu.

Test NIFTY PRO a inne badania prenatalne

Test NIFTY cena w wersji PRO zawiera ubezpieczenie wyniku jako jedyne spośród badań NIPT. Dzięki temu pacjentka może być pewna uzyskanego wyniku, a w razie gdyby był on fałszywie pozytywny to może otrzymać odszkodowanie. Sam zakres testu NIFTY PRO obejmuje wykrywanie aż 94 różnych wad genetycznych – jest to najszerszy test prenatalny na rynku.

Gdzie zrobić test NIFTY w Warszawie i okolicach?

Test NIFTY Warszawa może być wykonywany w wielu laboratoriach na terenie stolicy. To rodzice powinni podjąć decyzję, którą placówkę wybierają do wykonania testu. Warto sprawdzić listę placówek autoryzowanych, które zapewniają wysoką jakość badania oraz kompleksową cenę zarówno w Warszawie, jak i najbliższej okolicy – badanienifty.pl.

 

Nasi partnerzy