Przeskocz do treści

Fryzury dla dziewczynek – jak modnie i wygodnie uczesać córeczkę?

Długie włosy u dziewczynek mogą wyglądać przepięknie, jeśli tylko odpowiednio o nie zadbamy. Wystarczy proste uczesanie, aby włosy wyglądały uroczo i nie przeszkadzały dziewczynce w zabawie. Sprawdź najlepsze propozycje fryzur dla dziewczynek!

Spis treści:

  1. Kucyk
  2. Warkocz
  3. Kok
  4. Palemka
  5. Kłos
  6. Fryzury dla dziewczynek z akcesoriami

Kucyk

Kucyk to ponadczasowa klasyka. Jest to bardzo schludna fryzura, dzięki której włosy dziewczynki nie będą wchodzić jej do oczu. Kucyka możemy spiąć niżej lub wyżej. Popularne jest także wykonanie przeplatanego kucyka poprzez poluzowanie kitki i przełożenie włosów przez środek.

Warkocz

Warkocz to fryzura, która nie wychodzi z mody. Kobiety noszą ją od wielu pokoleń. Włosy dziewczynki zapleść możemy w jeden długi warkocz lub dwa mniejsze. Spróbować możemy wykonać także warkocz dobierany, dzięki któremu włosy pozostaną w miejscu przez cały dzień.

Kok

Kok to fryzura, którą wykonać możemy na różne sposoby. Możemy spiąć go wysoko lub nisko. Może on być ciasno spięty lub luźniejszy. Postawić możemy także na dwa mniejsze koczki. W wykonaniu idealnego koka pomóc może nam specjalny wypełniacz zwany kokówką.

Palemka

Palemka to fryzura dla najmłodszych dziewczynek. Ich włoski są jeszcze krótkie i cienkie, dlatego ciężko będzie nam wykonać z nich inną fryzurkę. Palemkę wykonujemy poprzez spięcie niewielkiego kucyka na czubku głowy. Będzie on sterczał jak palemka. Dzięki temu włosy dziewczynki nie będą wchodzić jej do oczu.

Kłos

Kłos to bardzo efektywny splot, którym od czasu do czasu zastąpić możemy klasycznego warkocza. Jest to prosta fryzura, która wywołuje efekt wow. Wykonamy ją poprzez podzielenie włosów na pół, a następnie naprzemienne przekładanie włosów do środka raz z jednej, a raz z drugiej strony. Kłosa możemy spleść dość ciasno lub nieco go poluzować.

Fryzury dla dziewczynek z akcesoriami

Fryzury dla dziewczynek wyglądają przepięknie i dodają dziewczęcym buziom wiele uroku. Mimo tego nie każda dziewczynka lubi się czesać. Możemy nieco jej to ułatwić poprzez dodanie do fryzury ciekawych akcesoriów, takich jak opaski, gumki czy spinki. W drogeriach znajdziemy je w różnych kolorach i wzorach, a także z ulubionymi bajkowymi motywami. Takie akcesoria dodadzą fryzurze uroku, a dziewczynce łatwiej będzie przejść przez proces czesania.

Oceń artykuł
Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy