Badania po poronieniu- kiedy warto się na nie zdecydować Przeskocz do treści

Badania po poronieniu- kiedy warto się na nie zdecydować

Czy zawsze warto się decydować na badania po poronieniu, Jakie badania po poronieniu są rekomendowane, Czy badania po poronieniu są refundowane, Gdzie najczęściej są wykonywane badania po poronieniu

Poronienie jest tematem niezwykle trudnym dla większości kobiet, które doświadczyły straty dziecka. To dlatego tak trudno o tym rozmawiać. Istnieją jednak pewne szczególne okoliczności, w których należy zdecydować się na wykonanie badań po poronieniu, które pozwolą określić jego przyczyny, zwłaszcza wtedy gdy sytuacja ta powtórzyła się już kolejny raz.

Czy zawsze warto się decydować na badania po poronieniu?
Jakie badania po poronieniu są rekomendowane?
Czy badania po poronieniu są refundowane?
Gdzie najczęściej są wykonywane badania po poronieniu?

Czy zawsze warto się decydować na badania po poronieniu?

Badania po poronieniu nie są badaniami obowiązkowymi, a więc zależą jedynie od kobiety, która straciła dziecko. Oczywiście nie zawsze warto decydować się na nie już po pierwszej stracie. Zazwyczaj rekomendowane są one kobietom, które poroniły już drugi lub kolejny raz. W takim przypadku łatwiej będzie określić przyczyny takiego stanu rzeczy i być może wyeliminować je w przyszłości.

Jakie badania po poronieniu są rekomendowane?

Najlepszym pomysłem w tej sytuacji będzie po prostu wykonanie badań genetycznych. To właśnie one pozwolą na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości, które mogą wpływać na niedonoszenie ciąży, na którymś z jej etapów. Zdarzyć się tak może właśnie ze względu na mocne obciążenia genetyczne. Jeśli nie jest to pierwsze poronienie, z całą pewnością warto rozważyć takie badania.

Czy badania po poronieniu są refundowane?

Niestety badania po poronieniu nie są refundowane i należy zadbać o nie we własnym zakresie. Warto więc wybrać najodpowiedniejsze miejsce, które faktycznie będzie zaufane i w odpowiedni sposób zbada przyczyny poronień. Wybierając miejsce, z całą pewnością należy kierować się opiniami.

Gdzie najczęściej są wykonywane badania po poronieniu?

Badania po poronieniu to przede wszystkim badania genetyczne, które wykonywane są kobiecie, choć zdarza się także badanie w ten sposób mężczyzn, którzy mieli zostać ojcami. Badania oczywiście wykonywane są w profesjonalnych laboratoriach, które mają w tej kwestii duże doświadczenie i wiedzą, w jaki sposób wykonać tego typu badana genetyczne. Warto zgłosić się do kliniki cieszącej się największym uznaniem.

Nasi partnerzy