Test NIFTY Warszawa to nowoczesne badanie dla przyszłych mam, dlaczego jest warte uwagi? Przeskocz do treści

Test NIFTY Warszawa to nowoczesne badanie dla przyszłych mam, dlaczego jest warte uwagi?

Dla każdej przyszłej mamy zdrowie dziecka jest najważniejsze. Szczególnie w czasie ciąży. Czy mamy mają możliwości sprawdzenie stanu zdrowia maluszka jeszcze przed jego narodzinami? Tak, jest to możliwe! Test NIFTY Warszawa jest jednym z badań prenatalnych, które wybiera spora ilość mam. Warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego badania. Ale co właściwie kryje się za nazwą – NIFTY? Dlaczego warto wykonać ten test?

Na czym polega test NIFTY Warszawa?
Kiedy najlepiej wykonać test NIFTY Warszawa?
NIFTY Warszawa cena – ile kosztuje test NIFTY pro?
Czy warto zrobić test NIFTY Warszawa i dlaczego?

Na czym polega test NIFTY Warszawa?

Test NIFTY to nieinwazyjne badanie prenatalne (NIPT), które analizuje wolne płodowe DNA krążące we krwi matki. Test NIFTY Warszawa sprawdza potencjalne nieprawidłowości genetyczne płodu, w tym zespołu Downa. Duża ilość placówek oferuje to badanie. Warto zwrócić uwagę na rozszerzona wersję, czyli NIFTY pro. Bada większą ilość chorób – 94 i w cenie testu NIFTY zawarte jest ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego. Na życzenie, rodzice mogą również poznać płeć dziecka. Badanie NIFTY nie wiąże się z ryzykiem poronienia. Próbką jest krew przyszłej mamy.

Kiedy najlepiej wykonać test NIFTY Warszawa?

Testy NIPT wykonuje się już od 10 tygodnia ciąży. Tak samo jest w przypadku testu NIFTY. Do badania pobierana jest krew przyszłej mamy. W niej krąży wolne płodowe DNA, które podlega analizie. Z próbki krwi izolowane jest DNA matki oraz płodu. Następnie wykonywane jest sekwencjonowanie genomu. Test jest bardzo nowoczesny i wiarygodny, a przy tym bezpieczny.

NIFTY Warszawa cena – ile kosztuje test NIFTY pro?

Prenatalne badania genetyczne nie są zbyt tanie. Badania można wykonać tylko prywatnie. Jednak możliwości, które oferują są warte swojej ceny. Cena testu NIFTY pro w Warszawie to około 2400 zł. W zależności od laboratorium koszt testu może być inny. Badanie NIFTY pro to jedyny test NIPT z ubezpieczeniem wyniku fałszywie negatywnego. Jest często wybierany przez przyszłe mamy.

Czy warto zrobić test NIFTY Warszawa i dlaczego?

Decydując się na test NIFTY przyszłe mamy zyskują nie tylko pewność, ale też bezpieczeństwo. Dzięki niemu można uniknąć inwazyjnych badań, takich jak amniopunkcja. Warto wykonać test NIFTY Warszawa, ponieważ ma wysoką wiarygodność. Pamiętajmy, że wraz z wiekiem mamy rośnie ryzyko chorób genetycznych u płodu. Dlatego jednym ze wskazań do wykonania NIFTY jest ciąża po 35 roku życia.  Warto rozważyć ten test jako pierwszy krok w kierunku pewnej i spokojnej ciąży.

Nasi partnerzy