Test NIFTY w Warszawie - wysoka jakość badania i jego przebieg Przeskocz do treści

Test NIFTY w Warszawie – wysoka jakość badania i jego przebieg

Test NIFTY należy do badań prenatalnych. Badania, które można wykonywać w ciąży stanowią jedno z licznych osiągnięć współczesnej medycyny. Na ich podstawie można już wcześniej wiedzieć, czy dziecko rozwija się prawidłowo. W pewnych przypadkach okazuje się, iż płód może mieć problemy zdrowotne. Warto zatem wiedzieć, na czym polega badanie NIFTY.

Test NIFTY metoda badania
Test NIFTY Warszawa – wiarygodność
Czy cena testu NIFTY jest adekwatna do jakości?
Gdzie zrobić test NIFTY w Warszawie?

Test NIFTY metoda badania

Test NIFTY można wykonać już po 10. tygodniu ciąży. Polega on na izolacji materiału genetycznego dziecka znajdującego się w krwi obwodowej matki. Przedmiotem badania jest zatem pobrana próbka krwi o poj. 10 ml. Należy ją pobrać z żyły łokciowej. Do analizy materiału specjaliści wykorzystują zaawansowane techniki sekwencjonowania. Ta analiza polega na wyizolowaniu DNA dziecka, a następnie poddaniu materiału ocenie adekwatnie do poprawności budowy chromosomów.

Test NIFTY Warszawa – wiarygodność

Niezwykle ważne jest, aby uzyskać wiarygodny wynik testu NIFTY. Gdzie zrobić zatem to badanie? W Warszawie jest kilka zaufanych placówek. Wynika to przede wszystkim z szerokiej walidacji klinicznej. Test NIFTY Warszawa zatwierdzono w największym badaniu na skali światowej odnośnie skuteczności klinicznej testów NIPT. Na wiarygodność tego badania wpływa również to, że wykonano ich aż ponad 9 000 0000 razy na całym świecie. Jego analizy są poddawane w jednym z największych ośrodków, które zajmują się na co dzień genomiką. To certyfikowane laboratorium BGI wykorzystujące metodę Sekwencjonowania Nowej Generacji.

Czy cena testu NIFTY jest adekwatna do jakości?

Niestety, ale niektóre badania nie są refundowane, w tym test nifty. Test NIFTY Warszawa cena wynosi około 2 – 2,5 tys. zł. Pomimo tego warto pamiętać, że jest to bardzo dokładne badanie. Na jego podstawie można wykryć ewentualne ryzyka chorób genetycznych dziecka. Jego skuteczność wynosi 99%, zatem cena jest jak najbardziej adekwatna do jakości.

Gdzie zrobić test NIFTY w Warszawie?

Istnieje możliwość rejestracji telefonicznie bądź online na test NIFTY w Warszawie. Warszawa to miasto, w którym znajduje się kilka autoryzowanych placówek, w których można przeprowadzić to badanie:

  • ul. Sienna 86, 00-815 Warszawa,
  • ul. Cybernetyki 7, 00-815 Warszawa,
  • ul. Książkowa 9, 03-134 Warszawa,
  • ul. Krzywe Koło 8/10, 00-270 Warszawa,
  • ul. Wrocławska 21a/7, 0-493 Warszawa,
  • ul. Ksawerego Bronikowskiego 55, 02-796 Warszawa Kabaty,
  • ul. Adama Branickiego 15, 02-972 Warszawa.

Nasi partnerzy