Test NIFTY – bezpieczne badanie prenatalne dla przyszłej mamy i dziecka Przeskocz do treści

Test NIFTY – bezpieczne badanie prenatalne dla przyszłej mamy i dziecka

Jednym z kluczowych wyborów, z którym mierzą się przyszłe mamy są badania prenatalne. Obecnie na rynku dostępnych jest dużo testów – inwazyjnych oraz nieinwazyjnych. Testy prenatalne z krwi są całkowicie bezpieczne dla mamy i dziecka i nie wiążą się z ryzykiem poronienia. Próbką do badania jest jedynie krew przyszłej mamy. Takim badaniem jest test NIFTY. Ale gdzie zrobić test NIFTY? Jaka jest cena badania? Test NIFTY Warszawa – tam również badanie jest dostępne?

W którym tygodniu ciąży wykonuje się test NIFTY?
Test NIFTY cena – czy różni się od NIFTY?
Test NIFTY gdzie zrobić i jak zapisać się na badanie?
Test NIFTY Warszawa – cena i ubezpieczenie wyniku

W którym tygodniu ciąży wykonuje się test NIFTY?

Test NIFTY można wykonać już na początku ciąży. Badanie dostępne jest od 10 tygodnia ciąży. W badaniu analizowane jest wolne płodowe DNA, które krąży we krwi mamy. W 10 tygodniu stężenie jest już odpowiednie, aby przeprowadzić badanie. Taki proces jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny. Dlatego wiele mam decyduje się na wykonanie tego testu NIPT. Badanie NIFTY zaleca się wykonać do 14 tygodnia ciąży, nie jest to jednak ograniczenie.

Test NIFTY cena – czy różni się od NIFTY?

Test NIFTY to jedna z opcji badania wolnego płodowego DNA w krwi matki. Cena test NIFTY to około 2300 zł. Za test NIFTY pro, czyli rozszerzoną wersję badania zapłacimy około 2400 zł. Jednak zawiera ona ubezpieczenie na wypadek wyniku fałszywie negatywnego oraz możliwość określenia płci dziecka na życzenie. Ma także szerszy zakres badanych chorób genetycznych, aż 94. Czułość dla trisomii 21. to ponad 99%, a wiarygodność testu NIFTY potwierdza szeroka walidacja kliniczna oraz wykonanie NIFTY na całym świecie przez prawie 10 000 000 mam.

Test NIFTY gdzie zrobić i jak zapisać się na badanie?

Test NIFTY można wykonać w wielu laboratoriach i placówkach na terenie całego kraju. Tam można zlecić wykonanie testu i pobranie próbki, ponieważ oryginalny test NIFTY pro wykonywany jest w laboratorium BGI. Zlecić wykonanie badania możemy poprzez kontakt z wybraną przez nas placówką. Może być to rozmowa telefoniczna, rejestracja bezpośrednio na stronie internetowej lub wizyta osobista. Pracownik udzieli informacji o cenie oraz całym procesie. Wyniki test NIFTY otrzymamy do około 10 dni.

Test NIFTY Warszawa – cena i ubezpieczenie wyniku

Test NIFTY Warszawa – tam również wykonamy badanie. Cena testu NIFTY pro jest uzależniona od laboratorium, nie koniecznie może mieć związek z lokalizacją. Ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest możliwość ubezpieczenia wyniku badania. Taką możliwość oferuje NIFTY pro. Różnica w cenie nie jest duża, a rozszerzona wersja daje więcej możliwości. Test NIFTY jest ważnym i wartościowym narzędziem dla przyszłych rodziców. Dzięki niemu można w nieinwazyjny sposób poznać ryzyko wystąpienia różnych chorób genetycznych u nienarodzonego dziecka.

Nasi partnerzy