Test DNA na ojcostwo - gdzie można go wykonać? Przeskocz do treści

Test DNA na ojcostwo – gdzie można go wykonać?

test dna na ojcostwo

Test DNA na ojcostwo można wykonać w placówce albo samodzielnie w domu – wcześniej kupując zestaw do pobrania próbek. Dla każdego inna opcja jest wygodniejsza, jednak warto pamiętać, że wynik zawsze będzie tak samo pewny. Gdzie można wykonać badanie ojcostwa i co warto wiedzieć o tych możliwościach?

Na końcu artykułu znajdziesz   bezpłatny poradnik  “Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze laboratorium badań DNA?”.

Test DNA na ojcostwo w placówce

Test DNA na ojcostwo można wykonać w autoryzowanym punkcie pobrań. Wówczas nie trzeba organizować czy zamawiać niczego samodzielnie. Doświadczony i wyszkolony personel medyczny pomaga pobrać próbki, wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty, a później wydaje druk do dokonania płatności. Wynik badania na ojcostwo również można odebrać w placówce. Na wizytę można umówić się często jeszcze tego samego dnia, np. osobiście, telefonicznie czy przez internet.

Warto zdawać sobie sprawę, że realizacja testu do celów sądowych jest możliwa właśnie w punkcie pobrań, ponieważ materiał musi zostać pobrany w obecności świadków i po sprawdzeniu tożsamości badanych.

REKLAMA

Test DNA na ojcostwo w domu

Badania ojcostwa można zrealizować też na podstawie próbek pobranych w domu. Wystarczy kupić w placówce, aptece, przez internet czy telefon specjalny zestaw do pobierania materiału. Później próbki można pobrać samodzielnie i odesłać je do laboratorium (najczęściej kurier jest w cenie). Wynik można zamówić na dowolny adres, również do paczkomatu.

Chcąc przekazać do badania mikroślady (np. używaną szczoteczkę do zębów, słomkę od napoju czy włosy z cebulkami), nie trzeba nawet zamawiać zestawu. Wystarczy pobrać formularz ze strony internetowej laboratorium, zapakować materiał i przesłać go zamówionym wcześniej kurierem czy pocztą.

Test DNA na ojcostwo – pewność wyniku

Wynik badania jest tak samo pewny bez względu na miejsce pobrania próbek i rodzaj materiału genetycznego. Analizowane w teście fragmenty DNA są niezmienne i ustalone już w momencie poczęcia. Co ważne, DNA człowieka jest wszędzie takie samo – na przykład w naskórku czy krwi. Warto pamiętać, że na wymazach z policzka pracują sądy, a na mikrośladach – policja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy