Rozwiązywanie wątpliwości prenatalnych zapewni test NIFTY Warszawa Przeskocz do treści

Rozwiązywanie wątpliwości prenatalnych zapewni test NIFTY Warszawa

Rynek oferuje nam wiele badań prenatalnych. Począwszy od testów inwazyjnych, takich jak np. amniopunkcja. Test ten wiąże się z pewnym ryzykiem, w przeciwieństwie do nieinwazyjnych testów prenatalnych z krwi. Są to badania NIPT, które cieszą się dużym powodzeniem wśród przyszłych mam. Jednym z takich badań jest test NIFTY Warszawa. Ma bardzo szeroki zakres badanych chorób oraz ubezpieczenie. To jedyny na rynku test NIPT z takim ubezpieczeniem. Przeczytaj i dowiedz się więcej o teście NIFTY.

Test NIFTY Warszawa jako badanie wolnego płodowego DNA
Test NIFTY Warszawa – od kiedy można zrobić badanie?
Dlaczego warto wykonać test NIFTY Warszawa, szczególnie NIFTY pro?
Test NIFTY Warszawa cena – czy jest taka sama w całej Polsce?

Test NIFTY Warszawa jako badanie wolnego płodowego DNA

Test NIFTY Warszawa to nieinwazyjne badanie prenatalne, które polega na analizie wolnego płodowego DNA (cffDNA) z krwi matki. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym technologiom, które pozwalają na identyfikację i analizę bardzo małych fragmentów DNA płodu. Należy zwrócić uwagę na to, że badanie wolnego płodowego DNA ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi metodami diagnozowania stanu zdrowia płodu (np. amniopunkcja). Test NIFTY nie niesie ze sobą ryzyka poronienia. Badanie jest bezpieczne dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka.

Test NIFTY Warszawa – od kiedy można zrobić badanie?

Badanie NIFTY można wykonać już od 10. tygodnia ciąży, co jest dużą zaletą dla przyszłych rodziców. Test NIFTY Warszawa umożliwia poznanie informacji o zdrowiu swojego dziecka. NIFTY zaleca się wykonać do 24 tygodnia ciąży, jednak nie ma sztywno określonej górnej granicy. Jednym ze wskazań do wykonania badania NIFTY jest ciąża po 35 roku życia. W razie wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem lub placówką, która wykonuje badanie. Z pewnością zostaną nam przekazane odpowiednie informacje.

Dlaczego warto wykonać test NIFTY Warszawa, szczególnie NIFTY pro?

Test NIFTY Warszawa, szczególnie rozszerzona wersja tego badania zasługuje na największą uwagę. NIFTY pro analizuje aż 94 choroby genetyczne. W cenie testu NIFTY pro zawarte jest również ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego. To wielka zaleta tego badania. W ramach ceny możemy także sprawdzić płeć dziecka na życzenie. Kolejnym atutem testu NIFTY pro w Warszawie jest to, że analizowane są również trzy najczęściej występujące trisomie – zespół Downa, Patau oraz Edwardsa.  To badanie wolnego płodowego DNA wybiera spora ilość przyszłych mam.

Test NIFTY Warszawa cena – czy jest taka sama w całej Polsce?

Cena testu NIFTY Warszawa może być różna w zależności od laboratorium i wybranego wariantu badania. Test NIFTY pro kosztuje około 2400 zł. Na terenie całej Polski cena może być podobna. Przeważnie placówki oferują taką samą cenę NIFTY w różnych miastach. Zapoznajmy się dokładnie z ofertą laboratorium, przed podjęciem ostatecznej decyzji. Wynik testu NIFTY otrzymamy do około 10 dni.

 

Nasi partnerzy