Nowoczesne, nieinwazyjne badanie prenatalne - test NIFTY Przeskocz do treści

Nowoczesne, nieinwazyjne badanie prenatalne – test NIFTY

Test NIFTY to jedno z najnowocześniejszych badań prenatalnych dostępnych na rynku. Mogą go wykonywać ciężarne pomiędzy 10 a 25 tygodniem ciąży. Co ważne, jest to test wykonywany wyłącznie na podstawie próbki krwi ciężarnej, a więc jest całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny dla maluszka. Nie ma sobie równych wśród metod diagnostyki prenatalnej.

Jakie są badania potwierdzające wiarygodność badania NIFTY pro?
Kiedy może wystąpić błędny wynik testu NIFTY?
Co składa się na cenę testu NIFTY?
Gdzie warto zrobić test NIFTY? Jakie placówki i miejsca polecaja pacjentki?

Jakie są badania potwierdzające wiarygodność badania NIFTY PRO?

NIFTY PRO cieszy się pozytywnymi opiniami lekarzy, za co odpowiada szeroka walidacja kliniczna badania. Analiza została wykonana 6 000 000 razy na całym świecie, a jej skuteczność potwierdzono w największym badaniu na świecie dotyczącym testów NIPT z 146 958 ciążami. O jakości analizy świadczy również renoma samego laboratorium, w którym wykonywany jest test NIPT.

Kiedy może wystąpić błędny wynik testu NIFTY?

Test NIFTY jak każde badanie może dać nieprawidłowy wynik. Ponieważ wiarygodność analizy sięga 99,9%, badanie NIFTY PRO posiada ubezpieczenie na wypadek uzyskania tzw. wyniku fałszywie dodatniego. Błędny wynik może mieć różne przyczyny jak chociażby błąd urządzeń wykorzystywanych do analizy. Takie sytuacje zdarzają się na świecie ekstremalnie rzadko – statystyki mówią, że tylko w 0,05% przypadków. .

Co składa się na cenę testu NIFTY?

Test NIFTY cena obejmuje wykonanie analizy genetycznej w kierunku wykrycia 94 chorób na podstawie próbki krwi żylnej ciężarnej i na życzenie badanie płci dziecka. Jest to najszerszy spośród wszystkich testów NIPT na rynku. W przypadku wyboru wersji NIFTY PRO, w cenie badania znajduje się ubezpieczenie wyniku.

Gdzie warto zrobić test NIFTY? Jakie placówki i miejsca polecają pacjentki?

Test NIFTY gdzie zrobić – o to pyta wiele przyszłych mam. Najlepiej jest wybierać wyłącznie autoryzowane placówki, w których można mieć pewność wysokiej jakości badania i przeprowadzenia całej procedury w sposób prawidłowy. Na stronie internetowej badanienifty.pl można znaleźć listę autoryzowanych placówek na terenie całego kraju – wystarczy umówić się na pobranie krwi.

Nasi partnerzy