Kompleksowa diagnostyka prenatalna: test NIFTY Przeskocz do treści

Kompleksowa diagnostyka prenatalna: test NIFTY

Każda przyszła mama pragnie jak najlepiej zadbać o zdrowie swojego dziecka. W dzisiejszych czasach, możliwe jest uzyskanie cennych informacji już na etapie ciąży. Test NIFTY, dostępny w Warszawie i innych miastach Polski to jedno z najnowocześniejszych prenatalnych badań genetycznych z krwi. Jak działa ten test oraz ile kosztuje? Jakie choroby jest w stanie zidentyfikować?

Czy test NIFTY sprawdzi płeć dziecka?
Test NIFTY cena i ubezpieczenie
Gdzie zrobić test NIFTY i jakie są wskazania?
Czy test NIFTY Warszawa analizuje dużą ilość chorób?

Czy test NIFTY sprawdzi płeć dziecka?

Test NIFTY to nowoczesne badanie prenatalne, które pozwala nie tylko ocenić ryzyko wystąpienia genetycznych chorób u płodu, ale także określić płeć dziecka. Test NIFTY to badanie wolnego płodowego DNA (cffDNA) krążącego we krwi przyszłej mamy. Pomimo że głównym celem testu jest wykrywanie nieprawidłowości chromosomalnych, możliwość określenia płci dziecka stanowi dodatkowy atut. Szerszy zakres badanych chorób oraz możliwość sprawdzenia płci dziecka umożliwia rozszerzona wersja badania – NIFTY pro.

Test NIFTY cena i ubezpieczenie

Cena testu NIFTY może być różna w zależności od wybranego laboratorium i lokalizacji. Test NIFTY Warszawa oraz w innych dużych miastach Polski może mieć porównywalny koszt. Każde laboratorium może oferować test NIFTY w innej cenie. Średnio test NIFTY kosztuje około 2000-2400 zł. Test NIFTY pro jest droższym badaniem, niż NIFTY. Ważnym aspektem wersji pro jest też ubezpieczenie wyniku.

Gdzie zrobić test NIFTY i jakie są wskazania?

Gdzie zrobić test NIFTY? Test NIFTY dostępny jest w wielu placówkach na terenie całej Polski, w tym w Warszawie. Wystarczy zarejestrować się w wybranym laboratorium lub klinice oferującej badania prenatalne. Wskazania do wykonania testu NIFTY obejmują m.in. ciążę po 35. roku życia, historię chorób genetycznych w rodzinie, niepokojące wyniki innych badań prenatalnych lub po prostu chęć uzyskania dodatkowych informacji o zdrowiu dziecka.

Czy test NIFTY Warszawa analizuje dużą ilość chorób?

Test NIFTY Warszawa jest jednym z najbardziej zaawansowanych badań prenatalnych dostępnych na rynku, na terenie całej Polski. Analizuje ryzyko wystąpienia wielu chorób genetycznych, w tym trzech najczęściej występujących trisomii: zespołu Downa, Pataua oraz Edwardsa. Wersja Pro badania rozszerza zakres diagnostyki o łącznie 94 różne choroby genetyczne, co czyni go jednym z najbardziej kompleksowych testów dostępnych obecnie dla przyszłych rodziców.

Nasi partnerzy