Jak zaplanować płeć dziecka? 5 sposobów, jak zaplanować płeć dziecka Przeskocz do treści

5 sposobów, jak zaplanować płeć dziecka

Chociaż poczęcie dziecka zależy od tego, jaki rodzaj plemnika połączy się z komórką jajową, od wieków wierzono w sposoby mówiące, jak zaplanować płeć dziecka. Jeśli chcesz począć dziewczynkę lub chłopca – oto najpopularniejsze metody! Pamiętaj jednak, żeby traktować je raczej jako formę ciekawostki, a nie pewnik.

1. Metoda Franciszka Benendo – jak zaplanować płeć dziecka na podstawie kalendarzyka?

Ten sposób opiera się na właściwościach plemników i wyliczeniu dokładnego dnia owulacji. Jego skuteczność w przeprowadzonych badaniach wyniosła aż 90% w przypadku chłopców i 60% w przypadku dziewczynek. Benedo ustalił, że plemniki z chromosomem Y (dzięki którym możesz począć syna) są mniej żywotne lecz bardziej ruchliwe w porównaniu do plemników z chromosomem X (dzięki nim możesz począć córkę) – mniej ruchliwych, ale mogących przeżyć dłużej.

Co to oznacza w praktyce i jak zaplanować płeć dziecka w ten sposób? Jeśli chcesz urodzić chłopca, powinnaś odbyć stosunek zaraz po owulacji (lub tuż przed nią), a jeśli dziewczynkę – 2-3 dni wcześniej.

2. „Metoda dietetyczna” profesora Josepha Stokowskiego

Polega na rozpoczęciu diety bogatej w konkretne składniki – od ok. 6 miesięcy do ok. 6 tygodni przed planowanym poczęciem. Według badań zadowolonych z tej metody jest ponad 75% kobiet.

Gdy marzysz o synku, najlepiej spożywaj produkty bogate w sód i potas, czyli np. pomidory, cytrusy, ziemniaki, banany, pietruszkę czy miętę. Jeśli chcesz mieć córeczkę, powinnaś dostarczać organizmowi wapnia i magnezu m.in. pod postacią produktów mlecznych, orzechów, fasoli, brokułów czy ryb.

3. Metoda doktora Ericssona – jak zaplanować płeć dziecka przy in vitro?

Wykorzystywana w przypadku zapłodnienia in vitro, a jej skuteczność to ok. 70%. Polega na pobraniu nasienia mężczyzny, a następnie rozdzieleniu plemników na te z chromosomem X i na te, które posiadają chromosom Y. Później następuje połączenie pożądanego plemnika z komórką jajową i wprowadzenie do organizmu kobiety.

4. Selnas (Selekcja Naturalna Płci, metoda doktora Patricka Schouna)

Ten sposób polega na założeniu, że komórka jajowa może być naładowana – dodatnio albo ujemnie, przyciągając do siebie plemniki z chromosomem X lub Y. Naładowanie określa się z wykorzystaniem różnych czynników, m.in. wieku przyszłej mamy, daty ostatniej miesiączki czy grupy krwi, a następnie ustala kalendarzyk „cyklów polaryzacji”. Według badań, metoda ta pozwoliła zaplanować płeć dziecka w przypadku aż 153 na 155 par.

5. Cechy osobowości – od nich może zależeć płeć dziecka

Według psychiatry Valerie Grant płeć dziecka zależy od Twoich cech osobowości. Badania dowiodły, że te panie, których osobowość jest silna i dominująca mają większe prawdopodobieństwo urodzenia syna. Grant przygotowała specjalny test, który składa się z 64 różnych przymiotników (np. wolna, szczęśliwa, dominująca). Jeśli chcesz wykonać test stworzony przez badaczkę, wejdź na stronę www.sexratio.com. Możesz na niej oznaczyć te cechy, które do Ciebie pasują, a algorytm wyliczy szanse na chłopca i szanse na dziewczynkę.

Zobacz też: Imiona dla dzieci najpopularniejsze w 2017 r.


Jak długo staracie się o ciążę?

  • Ponad rok. (54%, 5 010 głosów)
  • Kilka miesięcy. (24%, 2 229 głosów)
  • Kilka lat. (23%, 2 108 głosów)

Liczba głosów: 9 347

Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nasi partnerzy