Czy fitness przeszkadza w zajściu w ciążę? Przeskocz do treści

Czy fitness przeszkadza w zajściu w ciążę?

Być może słyszałaś, że zbyt wiele – lub zbyt mało – ćwiczeń fizycznych, może utrudnić poczęcie dziecka. Ale czy tak jest naprawdę?

Rozpocznij ćwiczenie

Wykonywanie regularnych ćwiczeń przed zajściem w ciążę może pomóc ci czuć się dobrze przez całą ciążę. Poza tym spowoduje, że lepiej zniesiesz poród. Ćwiczenia mogą nawet poprawić płodność, szczególnie gdy masz problemy z poczęciem dziecka z powodu zespołu policystycznych jajników (PCO) lub gdy masz nadwagę.

Nie czekaj z rozpoczęciem ćwiczeń

Ważne jest, aby być w jak najlepszej kondycji fizycznej w trudnych dniach wczesnego rozwoju płodu. Pamiętaj: zdrowie matki ma bezpośredni związek ze zdrowiem dziecka, więc im wcześniej zaczniesz ćwiczyć, tym lepiej. Dodatkowo, jeśli będziesz sprawniejsza, łatwiej będzie ci się poruszać, gdy będziesz w ciąży i będziesz musiała dźwigać dodatkowe kilogramy.

Wybieraj różnorodne zajęcia

Przede wszystkim te, które lubisz. Może to być szybki spacer ale również zumba. Jeśli przyzwyczaisz się do wykonywania różnych ćwiczeń , najprawdopodobniej uda ci się znaleźć odpowiednie ćwiczenia, gdy zajdziesz w ciążę. Lekarze polecają też pływanie, które w czasie ciąży odciąża kręgosłup.

Wzmocnij mięśnie brzucha i pleców

Kiedy jesteś w ciąży, twój brzuch rośnie, twoje piersi stają się większe, a środek ciężkości przesuwa się, co może spowodować nadwyrężenie innych części ciała. Jeśli wzmocnisz mięśnie brzucha i pleców przed zajściem w ciążę, będziesz miała mniejszą szansę na to, że dopadnie cię ból pleców.

Nie trenuj zbyt intensywnie

Jeśli uwielbiasz biegać po 10 kilometrów, nie możesz żyć bez swojej grupy w klubie fitness lub trenujesz do granic swoich możliwości, nadszedł czas na zmiany. Chociaż interwały o wysokiej intensywności są w porządku, to trzeba zdecydowanie zwolnić, aż urodzisz dziecko. Ćwiczenia są formą stresu dla ciała, a wszystko co jest zbyt mocne i intensywne może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Jakie ćwiczenia będą najlepsze? Takie przy wykonywaniu których możesz spokojnie mówić i nie brakuje ci tchu.

Nie skupiaj się na utracie wagi

To może być dla ciebie kuszące, aby uzyskać idealną wagę, zanim zaczniesz „łapać” dodatkowe kilogramy w ciąży. To nie jest czas na dietę lub odchudzający trening. Musisz odżywiać się racjonalnie, a nie eliminować jakieś grupy żywności czy zmniejszać liczbę kalorii.

Wykonuj regularnie ćwiczenia cardio

Ćwicz codziennie przez 30 minut. Powinny to być ćwiczenia sercowo-naczyniowe o umiarkowanej intensywności. Najlepsze będzie chodzenie, pływanie lub jogging. Takie ćwiczenia pomogą ci zachować lepszą kondycję, gdy będziesz próbować zajść w ciążę, i pomogą ci zachować dobre zdrowie fizyczne i psychiczne przez cały okres ciąży i porodu.

Nie ignoruj kondycji swojego partnera

Zdrowie przyszłego ojca jest równie ważne w ciągu 90 dni przed poczęciem dziecka. Ponieważ tyle czasu potrzebne jest na rozwinięcie się zdrowych plemników. Trzeba wtedy zrobić wszystko, aby przez ten czas żyć zdrowo i aktywnie.


Autor:

www.kliknijwzdrowie.pl

facebook.com/kliknijwzdrowie

Oceń artykuł
Oceń artykuł

1 thoughts on “Czy fitness przeszkadza w zajściu w ciążę?

  • 19 stycznia 2018 o 10:22 am
    Permalink

    Wierzę, że kiedyś mi się uda, trzymam kciuki za wszystkie starające się 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy