Nie ulega wątpliwości, że poronienia zdarzają się coraz częściej. Na szczęście w większości przypadków poronienia nie przekreślają szans kobiety na donoszenie ciąży. Mowa tu o poronieniach incydentalnych. W przypadku poronień nawykowych należy podjąć diagnostykę, która pomoże wdrożyć odpowiednie leczenie.
Trombofilia wrodzona badanie – ile kosztuje?
Trombofilia wrodzona badanie – gdzie zrobić?
Trombofilia wrodzona badanie – ile czeka się na wynik?
Trombofilia wrodzona badanie – kto powinien je wykonać?
Trombofilia wrodzona badanie – ile kosztuje?
Jednym z badań proponowanych kobietom po poronieniu jest badanie na trombofilię wrodzoną. Ta genetyczna skłonność do nadkrzepliwości krwi może być przyczyną poronień. Ceny tego badania są różne. To od nas bowiem zależy na jaki wariant badania się zdecydujemy. Jeżeli decydujemy się na analizę każdego genu z osobna, cena badania będzie wyższa. Jeśli jednak wykupimy pakiet badań kilku genów, cena badania będzie niższa. Przeważnie za to badanie musimy zapłacić około trzysta złotych.
Trombofilia wrodzona badanie – gdzie zrobić?
Zestaw do wykonania badania na trombofilię wrodzoną możemy zamówić na pośrednictwem strony internetowej. Najlepiej jest zamówić zestaw badania kilku genów. Umożliwi to przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki. W otrzymanym przez nas zestawie znajdziemy wymazówki, które umożliwią samodzielne przygotowanie próbek. Następnie kurier odbierze je od nas i dostarczy do laboratorium, gdzie zostaną poddane szczegółowej analizie, a my otrzymamy jej wynik.
Trombofilia wrodzona badanie – ile czeka się na wynik?
Okres oczekiwania na wyniki badania trombofilii wrodzonej może być różny. Wiele zależy bowiem od tego w jakim laboratorium przeprowadzamy badanie. Niezmiernie ważne jest również to na jak szeroki zakres badań się decydujemy. W przeważającej większości przypadków czas oczekiwania na wynik wynosi około tygodnia.
Trombofilia wrodzona badanie – kto powinien je wykonać?
Trombofilia wrodzona badanie powinny przede wszystkim wykonać kobiety, których dotknął problem poronień nawykowych. Nie da się jednak ukryć, że warto zdecydować się na to badanie również wtedy, gdy jesteśmy obciążeni genetycznie. Jeżeli ktoś w naszej rodzinie chorował na zakrzepicę, warto sprawdzić czy i my nie mamy ku tej chorobie skłonności.