Z czym wiąże się badanie HLA-C? Przeskocz do treści

Z czym wiąże się badanie HLA-C?

Badanie HLA-C cena – jak wygląda badanie?
Badanie HLA-C cena – kto powinien poddać się badaniu?
Badanie HLA-C cena – jaki jest koszt wykonania badania?
Badanie HLA-C cena – mam zły wynik, co dalej?

Badanie HLA-C cena – jak wygląda badanie?

Badanie HLA-C jest to specjalistyczna analiza zalecana w przypadku diagnostyki przyczyn nawykowych poronień, a także nieudanych zapłodnień in vitro. Ma ona na celu przede wszystkim określenie czy problemy z zajściem w ciąże wynikają z niepłodności o charakterze immunologicznym. Wykonuję się ją poprzez pobranie próbki z krwi żylnej, która następnie zostaje poddana dokładnym pomiarom w placówce specjalizującej się wykonywaniem tego typu badań.

Badanie HLA-C cena – kto powinien poddać się badaniu?

Powinno się je wykonywać w przypadku wystąpienia u pary zjawiska niepłodności, a także w sytuacji zajścia wielu poronień i w kontekście nieudanych prób zapłodnienia za pomocą metody in vitro. Powinny poddać się jemu obie strony związku, zarówno mężczyzna, jak i kobieta. Zalecane jest także wykonanie tego typu badań w celach profilaktycznych przez osoby dopiero planujące starać się o przyszłe potomstwo.

Badanie HLA-C cena – jaki jest koszt wykonania badania?

Niestety koszt pojedynczego badania stoi na dość wysokim poziomie i wynosi w granicach około od 450 do 500 złotych. Nie podlega on także refundacji w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W związku z tym całkowitą opłatę będą musiały pokryć tylko i wyłącznie osoby poddające się analizie z własnej kieszeni. Jak można się domyślić nie każdego stać na aż tak duże wydatki, zwłaszcza, że aby wyniki były miarodajne testowi muszą się poddać obie strony wchodzące w skład relacji. Przez to nie wszystkie pary decydują się na przeprowadzenie badania HLA-C.

Badanie HLA-C cena – mam zły wynik, co dalej?

Konieczne w takiej sytuacji jest jak najszybsze skontaktowanie się z lekarzem immunologiem, tudzież ginekologiem w celu umówienia wizyty. Ze złych wyników analizy może bowiem wynikać, iż niepłodność wynika z przyczyn o charakterze immunologicznym. Schorzenie to polega na tym, że któryś z organizmów należących do rodzicieli wytwarza specjalne komórki zwalczające plemniki, tudzież poczęty już zarodek. Niezbędne w takim przypadku jest podjęcie specjalistycznego leczenia.

 

Nasi partnerzy