Test NIFTY Warszawa: badanie, które ma wiele możliwości Przeskocz do treści

Test NIFTY Warszawa: badanie, które ma wiele możliwości

Obecnie przyszłe mamy mają dostęp do jednego z najbardziej zaufanych i zaawansowanych prenatalnych badań genetycznych – testu NIFTY pro. To badanie otwiera nowe możliwości w prenatalnej opiece nad dzieckiem, dostarczając kluczowych informacji o jego zdrowiu genetycznym jeszcze przed narodzinami. Test NIFTY Warszawa, jak również w wielu innych miastach na terenie całej Polski można wykonać badanie NIFTY.

Spis treści:

  1. Czy test NIFTY Warszawa to bezpieczny test genetyczny?
  2. Z jakiej próbki wykonuje się test NIFTY Warszawa?
  3. Ile kosztuje test NIFTY Warszawa oraz NIFTY pro?
  4. Jaki zakres badania ma test NIFTY Warszawa?

Czy test NIFTY Warszawa to bezpieczny test genetyczny?

Tak, Test NIFTY Warszawa jest nieinwazyjnym badaniem prenatalnym. Próbką do badania jest krew przyszłej mamy. Wykonanie testu NIFTY nie wiąże się z ryzykiem poronienia, jak w przypadku inwazyjnych testów, takich jak np. amniopunkcja. Co więcej, wysoka dokładność i niezawodność wyników sprawiają, że test NIFTY jest nie tylko bezpieczny, ale i wyjątkowo wiarygodny.

Z jakiej próbki wykonuje się test NIFTY Warszawa?

Test NIFTY w Warszawie wykorzystuje do analizy próbkę krwi mamy. W trakcie ciąży, w krwiobiegu mamy obecne są fragmenty wolnego płodowego DNA, które pozwalają na dokładną ocenę ryzyka wystąpienia zaburzeń genetycznych. Proces pobrania próbki jest szybki i nie wymaga specjalnych przygotowań, co czyni go wygodnym i dostępnym rozwiązaniem dla każdej ciężarnej.

Ile kosztuje test NIFTY Warszawa oraz NIFTY pro?

Test NIFTY Warszawa cena może różnić się w zależności od kliniki i zakresu badania. Test NIFTY zazwyczaj kosztuje ok. 2000 zł, natomiast wersja NIFTY pro, oferująca jeszcze szerszy zakres analizy genetycznej, może być nieco droższa. W cenie testu NIFTY pro zawarte jest także ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego.

Jaki zakres badania ma test NIFTY Warszawa?

Test NIFTY pro Warszawa zapewnia szeroki zakres, obejmujący nie tylko najczęstsze trisomie, takie jak zespół Downa, Edwardsa, czy Pataua, ale również szereg innych chorób genetycznych. NIFTY pro analizuje aż 94 chroroby genetyczne. Jednak dla trisomii 21. ma tylko czułość ponad 99%. Badanie stanowi możliwość sprawdzenia zdrowia maluszka, jeszcze przed jego narodzinami.

Nasi partnerzy