Przyczyny poronienia - co warto wiedzieć? Przeskocz do treści

Przyczyny poronienia – co warto wiedzieć?

Przyczyny poronienia - co warto wiedzieć?

Przyczyn poronień może być naprawdę wiele. To właśnie dlatego warto badać się, aby móc je trafnie ustalić. Do czego jest to przydatne? Między innymi podczas planowania kolejnych ciąż. Znając przyczynę, podjąć można odpowiednie leczenie, albo dowiedzieć się, że przyczyną poronień jest jedna z chorób genetycznych. Obydwie z tych wiadomości znacznie ułatwiają przyszłość i podjęcie słusznych decyzji. 

Przyczyny poronienia – jak je najszybciej zdiagnozować?
Przyczyny poronienia, a niepłodność męska – co mają wspólnego?
Badania przyczyn poronienia – kiedy je najlepiej wykonać?
Przyczyny poronienia, a starania o zdrową i bezpieczną ciążę

Przyczyny poronienia – jak je najszybciej zdiagnozować?

Zdecydować się można na przykład na badania przed ciążą. To właśnie podczas nich wykryć można choroby genetyczne, które odpowiedzialne są za poronienia. Oczywiście tylko, wtedy gdy faktycznie do czynienia mamy z chorobami genetycznymi, które wpływają na niemożność donoszenia ciąży. Na badania zdecydować można się również bezpośrednio po poronieniu. Dzięki temu wykryć można także inne przyczyny.

Przyczyny poronienia, a niepłodność męska – co mają wspólnego?

Tak jak było wspomniane, często pojawia się coś takiego jak genetyczne przyczyny poronień. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że dany mężczyzna jest bezpłodny, a więc nie może posiadać potomstwa. Czasem jest to niepłodność z danego powodu, którą można odwrócić, a czasem niepłodność genetyczna, czyli stała.

Badania przyczyn poronienia – kiedy je najlepiej wykonać?

Najlepiej zdecydować się na nie od razu po poronieniu. Wtedy istnieje największa szansa na to, że odkryje się prawdziwą przyczynę i będzie można jej uniknąć na przykład w przyszłości, podczas starań się o dziecko. Oczywiście, jeśli dana kobieta nie czuje się na siłach, nie musi wykonywać tego w pośpiechu.

Przyczyny poronienia, a starania o zdrową i bezpieczną ciążę

Okazuje się, że w wielu przypadkach można uniknąć kolejnych poronień. Najważniejsze jest więc to, aby odkryć co jest ich przyczyną, a potem zadbać o to, aby wykluczyć je. Wiele chorób ponadto można skutecznie leczyć, co sprawia, że zajście w ciąże i donoszenie jej nie będzie już problemem. Wszystko oczywiście zależy jednak od przeprowadzonych badań, które wykonać można w każdej chwili.

Nasi partnerzy