Przeskocz do treści

Prenatal testDNA: przewodnik po nowoczesnym badaniu prenatalnym

W erze nowoczesnej diagnostyki prenatalnej, Prenatal testDNA wyznacza standardy dokładności i bezpieczeństwa. Jako nieinwazyjny test prenatalny (test NIPT), zapewnia przyszłym rodzicom cenne informacje o zdrowiu genetycznym ich dziecka, zanim jeszcze przyjdzie ono na świat. Dzięki wykorzystaniu jedynie próbki krwi przyszłej mamy, test ten oferuje bardzo szeroki zakres. Przy tym wszystkim nie ma ryzyka dla przyszłej mamy oraz płodu. Czym jest Prenatal testDNA, jakie są z nim związane koszty i dlaczego jest uznawany za nieinwazyjny test?

Co to Prenatal testDNA?
Ile kosztuje Prenatal testDNA?
Czy Prenatal testDNA to nieinwazyjny test prenatalny z krwi?
Jaki jest zakres badania Prenatal testDNA?

Co to Prenatal testDNA?

Prenatal testDNA to zaawansowane badanie prenatalne. Test ten wykryje ryzyko różnych chorób genetycznych, zgodnie z zakresem. Jest to obecnie jeden z najszerszych testów prenatalnych z krwi. Badanie jest w 100% bezpieczne i ma bardzo wysoką czułość dla całego zakresu – ponad 99%. W zakres badania wchodzą również trzy najczęściej występujące trisomie – zespół Downa, Patau oraz Edwardsa. Jest to badanie wolnego płodowego DNA. Kolejną zaletą badania jest to, że do pobrania próbki krwi, przyszła mama nie musi być na czczo.

Ile kosztuje Prenatal testDNA?

Cena Prenatal testDNA uzależniona jest od wybranego pakietu. Test ten wykonuje Laboratorium testDNA. Badanie dostępne jest w trzech pakietach: Prenatal testDNA Karyo plus, Prenatal testDNA 3 oraz Prenatal testDNA RHD. Cena testu sięga od 550 zł do 2600 zł. Kwota odzwierciedla zaawansowanie technologiczne badania oraz jego kompleksowy charakter, zapewniając inwestycję w spokój oraz zdrowie przyszłego dziecka.

Czy Prenatal testDNA to nieinwazyjny test prenatalny z krwi?

Tak, Prenatal testDNA jest w pełni nieinwazyjnym testem prenatalnym z krwi. Wykorzystuje on próbkę krwi pobraną od przyszłej mamy do analizy wolnego płodowego DNA. Oznacza to, że nie ma potrzeby inwazyjnego pobierania próbek, jak jest to w przypadku inwazyjnych badań prenatalnych. Wykonanie badania nie wiąże się z żądnym ryzykiem. Przyszła mama może spokojnie wykonać test Prenatal testDNA, bez żadnych obaw. Test można przeprowadzić bez obawy o komplikacje, takie jak poronienie.

Jaki jest zakres badania Prenatal testDNA?

Prenatal testDNA oferuje szeroki zakres diagnostyczny, umożliwiając wykrywanie nie tylko najczęstszych trisomii, ale także innych nieprawidłowości chromosomalnych i genetycznych. Zakres testu obejmuje również wszystkie delecje i duplikacje większe niż 7 MPZ oraz 9 mikrodelecji o wielkości między 3 a 7 MPZ, w tym zespół DiGeorge’a; aneuploidie chromosomów płci XY; trisomie i monosomie wszystkich 23 par chromosomów. Jest to jedynie część z szerokiego zakresu tego badania. Warto zastanowić się nad jego wykonaniem.

Nasi partnerzy