Powikłania ciąży Przeskocz do treści

Powikłania ciąży

Opinie o badaniu MTHFR, Jakie korzyści niesie ze sobą wykonanie badania MTHFR, Jak długo czeka się na wynik badania MTHFR, Od czego zależy cena badania MTHFR

Reduktaza 5,10-metylenotetrahydrofolianowa odpowiedzialna jest za powikłania ciąży. W skrócie nazywana genem MTHFR w ostatnich czasach poddawana jest wielu badaniom. Dlaczego gen MTHFR jest taki ważny? Dlaczego wykonywane jest badanie MTHFR?

Opinie o badaniu MTHFR
Jakie korzyści niesie ze sobą wykonanie badania MTHFR?
Jak długo czeka się na wynik badania MTHFR?
Od czego zależy cena badania MTHFR

Opinie o badaniu MTHFR

Badanie MTHFR oceniane jest przez wiele osób. Zarówno przez lekarzy, jak również przez same matki, które ze wszystkich sił starają się zajść w upragnioną ciążę. Jakie są te opinie? Różne. Wielu lekarzy zaleca wykonywanie tego badania ze względu na lepsze zadbanie o właściwy poziom kwasu foliowego. Do tego dzięki temu badaniu będzie można zadbać o zminimalizowanie wystąpienia komplikacji u dziecka w przyszłości, jak np. wada cewy nerwowej. Kto chce troszczyć się swoje dziecko, koniecznie powinien o takim badaniu pomyśleć.

Jakie korzyści niesie ze sobą wykonanie badania MTHFR?

Oprócz wyżej wspomnianych zalet, badanie MTHFR pomaga określić ilość choliny w diecie kobiety ciężarnej. W skutek niedoboru choliny może dojść także do wystąpienia komplikacji u dziecka. Badanie MTHFR pozwala także monitorować podwyższony poziom homocystein.

Jak długo czeka się na wynik badania MTHFR?

Wyniki badania MTHFR otrzymuje się z reguły do około 10 dni po wykonaniu takiego badania. Dokładny termin zależny jest od samego laboratorium, które będzie takie badanie wykonywało. Często laboratoria udostępniają wyniki w specjalnym profilu pacjenta, który dostępny jest dla wszystkich osób uprawnionych (pacjent i jednostka laboratoryjna) po zalogowaniu w internecie.

Od czego zależy cena badania MTHFR?

Badania MTHFR wykonywane są w różnych placówkach laboratoryjnych, jakie można spotkać na terenie całego kraju. Dokładna cena zależna jest od poszczególnej placówki. Przy czym trzeba się liczyć z tym, że te badania są płatne i będzie trzeba wykonać je na własny koszt. Cena oscyluje w granicy 350 zł. Cena ta może być niższa, może być wyższa. Czasem jednak nie warto patrzeć na cenę, jeżeli chce się mieć pewność, że dziecko przyjdzie zdrowe na ten świat.

Nasi partnerzy