Niepłodność męska - czy całkowicie przekreśla marzenia o dziecku? Przeskocz do treści

Niepłodność męska – czy całkowicie przekreśla marzenia o dziecku?

Jakie konsekwencje niesie za sobą stwierdzenie niepłodności męskiej, Jak powiedzieć swojej partnerce o niepłodności męskiej, Styl życia a niepłodność męska - jak wpływa na możliwą niepłodność, Niepłodność męska, a możliwość poczęcia dziecka

Niepłodność to choroba, która w równym stopniu dotyczy kobiety, jak i mężczyzny. Nawet jeśli niemożność zajścia w ciążę dotyczy tylko jednej ze stron, partner lub partnerka muszą towarzyszyć swojej drugiej połówce podczas leczenia. Niezbędna jest odpowiednia diagnostyka i wykrycie problemu, który czasowo przekreśla marzenia o dziecku.

Jakie konsekwencje niesie za sobą stwierdzenie niepłodności męskiej?
Jak powiedzieć swojej partnerce o niepłodności męskiej?
Styl życia a niepłodność męska – jak wpływa na możliwą niepłodność?
Niepłodność męska, a możliwość poczęcia dziecka

Jakie konsekwencje niesie za sobą stwierdzenie niepłodności męskiej?

Stwierdzenie męskiej niepłodności to tak naprawdę szansa na wyjście z problemu. Po wykryciu przyczyny, która uniemożliwia poczęcie dziecka, można wdrożyć odpowiednie leczenie lub zastosować metody wspomagające rozrów – ostatecznością może być zapłodnienie in vitro.

Jak powiedzieć swojej partnerce o niepłodności męskiej?

Niepłodność męska to problem, który głęboko dotyka każdego mężczyznę. Traci on poczucie wartości i samooceny. Mężczyzna obwinia się, iż to przez niego kobieta nie może mieć dziecka. Na pewno nie można ukrywać przed partnerką informacji o stanie zdrowia – w końcu z niepłodnością walczy się razem. Partnerce należy przekazać prawdziwe informacje o sytuacji zdrowotnej, jednocześnie planując, w jaki sposób można temu zaradzić. W końcu niepłodność to nie bezpłodność.

Styl życia a niepłodność męska – jak wpływa na możliwą niepłodność?

Styl życia może w dużej mierze wpływać na problemy z poczęciem, zarówno ze strony mężczyzn, jak i kobiet. Osoby starające się o dziecko powinny przestać żyć w biegu – zamiast codziennego stresu przyda się dawka spokoju. Może konieczna będzie zmiana pracy, priorytetów lub po prostu urlop. Istotna jest również zdrowa dieta bogata w warzywa i owoce oraz codzienna dawka aktywności fizycznej przed ciążą. Złe odżywianie i siedzący tryb życia to czynniki ograniczające możliwość poczęcia.

Niepłodność męska, a możliwość poczęcia dziecka

Nie każde nieprawidłowości w profilu genetycznym, wynikach badań krwi czy parametrów nasienia uniemożliwiają marzenia o dziecku. Oczywiście mężczyzna musi podjąć leczenie oraz zmienić tryb życia – tak naprawdę już po kilku miesiącach terapii powinno być możliwe poczęcie dziecka, co często się zdarza wśród par, które są pacjentami klinik leczących niepłodność.

Nasi partnerzy