Na czym dokładnie polega badanie wolnego płodowego DNA? Przeskocz do treści

Na czym dokładnie polega badanie wolnego płodowego DNA?

Test NIFTY to najpopularniejsze spośród dostępnych na rynku badań prenatalnych. Zapewnia możliwość sprawdzenia genetycznego stanu zdrowia dziecka, bez ryzyka poronienia czy dodatkowego stresu dla ciężarnej. Badanie było wykonywane miliony razy na całym świecie, a wiarygodność uzyskanego wyniku określana jest na poziomie 99%.

Czy test NIFTY to całkowicie bezpieczny test prenatalny z krwi?
Czy cena testu NIFTY jest adekwatna do wiarygodności testu NIFTY?
W jaki sposób dostarczany jest wynik testu NIFTY?
Gdzie zrobić test NIFTY w Gdańsku?

Czy test NIFTY to całkowicie bezpieczny test prenatalny z krwi?

Test NIFTY jest całkowicie nieinwazyjny – oznacza to, że nie powoduje żadnego zagrożenia dla zdrowia matki i płodu. Do badania wystarczy pobrać próbkę krwi żylnej od matki – ilość taką samą jak przy standardowej morfologii. Samo pobranie trwa kilka minut, po czym pacjentka opuszcza laboratorium i jedynie oczekuje na wynik. W przypadku złego stanu zdrowia ciężarnej można zamówić pobranie próbki w domu pacjentki.

Czy cena testu NIFTY jest adekwatna do wiarygodności testu NIFTY?

Test NIFTY cena nie należy do niskich – koszt badania to około 2300 złotych. Warto jednak podkreślić, że cena analizy ma bardzo duży związek z wiarygodnością badania. Wybierając test w sprawdzonej placówce można mieć pewność, iż cena jest kompletna, zawiera w sobie wszystkie opłaty i w wersji NIFTY PRO również ubezpieczenie wyniku.

W jaki sposób dostarczany jest wynik testu NIFTY?

Po pobraniu próbki od pacjentki czas wykonania badania wynosi 5-10 dni roboczych. Po tym czasie wyniki są dostępne dla pacjentki. Zazwyczaj udostępnia się je elektronicznie za pośrednictwem specjalnego portalu pacjenta, jednak można zastrzec osobisty odbiór wyników w placówce wykonującej badanie. Badanie NIFTY cena zawiera opracowanie wyniku i w razie wykrytych nieprawidłowości również konsultację z lekarzem genetykiem.

Gdzie zrobić test NIFTY w Gdańsku?

Test NIFTY gdzie zrobić? O to pyta wiele ciężarnych. Warto szukać placówki, która w swojej ofercie posiada badania opierające się na analizie cffDNA, jednocześnie zapewniając wysoką jakość badania. Najlepszym wyborem są autoryzowane punkty NIFTY. Na terenie Gdańska znajdują się dwa takie punkty – przy ul. Subisława 24 oraz przy ul. Staropolskiej 32 B.

Nasi partnerzy